Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 3. október 2012

Kultová kabelka v nových farbách

Louis Vuitton predstavil kultovú kabelku Petit Noé z kože Epi. Prvý rad značky z tejto kože uzrel svetlo sveta už v roku 1985.

Kultová kabelka v nových farbách

3.10.2012

Louis Vuitton predstavil kultovú kabelku Petit Noé z kože Epi. Prvý rad značky z tejto kože uzrel svetlo sveta už v roku 1985.

 

Louis-Vuitton_Noe_epi
Zrnitá koža Epi sa hojne používala v 20. rokoch. Jej typická textúra vytvára dvojtónový efekt, vďaka ktorému ju okamžite každý pozná. Tento rok sa koža Epi vracia s pätnástimi novými odtieňmi a novými, limitovanými farebnými trojkombináciami.

 

LV_epi_minulost

 

LV_epi_minulost_2

 

Prvá kabelka Petit Noé vznikla v roku 1932 ako nosič na päť fliaš šampanského (štyri na stojato a jedna dnom nahor) na žiadosť výrobcu šampanského. Ten požiadal Gastona-Louisa Vuittona, aby mu vyrobil kabelku, ktorá by bola elegantná, ale zároveň schopná pojať a bezpečne prepraviť päť fliaš šampanského. „Na Noé som veľmi pyšný. Zákazkový model, ktorý vznikol v roku 1932 na špecifické želanie jedného človeka, je teraz kultovým modelom, ktorý dnes dostáva novú krv do žíl vďaka aktuálnemu radu z kože Epi v nádherných farbách," vysvetľuje Patrick-Louis Vuitton, riaditeľ zákazkovej výroby.Názov Noé odkazuje na biblickú postavu, ktorá postavila archu, aby zachránila všetky živé tvory pred veľkou povodňou. Po povodni zasadil Noe vínnu révu. Aktuálna verzia modelu Noé sa predáva od 60. rokov v úprave z mäkkého plátna, ktoré sa korešponduje so životným štýlom súčasnej modernej doby - je nadčasové a elegantné, ľahko a pohodlne sa nosí na denné príležitosti.

zdroj: Louis Vuitton

 

    4346

    Súvisiace články