Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 30. september 2012

Starajte sa o obuv správne

Obuv v jesenných a zimných mesiacoch prejde mnohými skúškami v podobe dažďa, blata či snehu. Prinášame vám preto niekoľko trikov a tipov, ako si udržať topánky vo forme dlhšie než iba jednu sezónu.CCC Obuv SKZákladné pravidlo znie: dobrá a včasná impregnácia.

Starajte sa o obuv správne

30.9.2012

Obuv v jesenných a zimných mesiacoch prejde mnohými skúškami v podobe dažďa, blata či snehu. Prinášame vám preto niekoľko trikov a tipov, ako si udržať topánky vo forme dlhšie než iba jednu sezónu.

Topanky_starostlivost_uvodny
CCC Obuv SK

Základné pravidlo znie: dobrá a včasná impregnácia. Tá pomôže udržať kožené a semišové topánky v suchu. Treba si však uvedomiť, že univerzálna impregnácia nemusí byť vždy pre topánky najlepšou voľbou. Vyberajte si radšej prípravok, ktorý je určený presne na materiál vašich topánok. Nové topánky vyžadujú pred prvou vychádzkou minimálne tri impregnačné vrstvy.

Ako na kožu a semiš
Ak máte kožené topánky, okrem impregnácie ich natrite aj krémom. Bohato vám postačí stará dobrá „indulona", ktorá dodá topánkam skvelý lesk. Obľúbený jesenný materiál semiš je síce veľmi módny, ale ťažko sa čistí. Ak máte topánky veľmi znečistené, najlepšie ich zbavíte špiny hubkou namočenou do mydlovej vody. Zaschnuté blato odstránite gumovou alebo krepovou kefou, ktorá topánky očistí, a pritom nepoškodí jemnú štruktúru semišu. Vyčistíte ho však aj suchou penou na koberce.

Topanky_starostlivost_Aldo_03Aldo Shoes

Zabudnite na kúrenie
Kožené topánky nikdy nesušte v blízkosti teplého radiátora. Môže sa stať, že pod vplyvom tepla sa koža poruší a zvraští. Na premočené topánky najlepšie platí osvedčený trik s novinami, ktoré absorbujú vlhkosť. Aby si topánky udržali svoj tvar, je dobré použiť takzvané napináky. Výborne plnia svoj účel a pomôžu topánkam udržať ich pôvodný tvar.

Topanky_starostlivost_ccc_01CCC Obuv SK

Voňavé nohy
Aj v zimných mesiacoch sa potia nohy, pretože chodíme v uzavretej obuvi po celý deň. Zaobstarajte si teda kvalitný antibakteriálny sprej. Ten aplikujte na topánky jeden až dva razy do týždňa. Kto si chce zaistiť väčší komfort pri chôdzi, mal by si kúpiť aj antibakteriálne a protizápachové vložky. Dobrým trikom je aj všestranná jedlá soľ, ktorá robí zo zápachom zázraky. Nasypte jeden balíček do každej topánky a nechajte ju cez noc pôsobiť. Topánky síce neprevonia, ale zbaví ich nepríjemného zápachu. Pachy neutralizuje aj octová voda, ktorá zároveň pôsobí proti plesniam.

Topanky_starostlivost_Aldo_04Aldo Shoes

Zdroj: CCC OBUV SK

 

    6089

    Súvisiace články