Dánska móda je skvelm zdrojom módnej inšpirácie. Počas nedávneho týždňa módy sa to v uliciach Kodane hmýrilo štýlovými dámami, ktoré nám ukázali kreatívny módny prístup pri tvorbe outfitov, no zároveň nám naznačili, aké trendy nás čakajú už túto jeseň.

 

Statement pleteniny

Aj keď sa ešte tešíme z letných, slnečnch dní, v Kodani je už cítiť pomalý príchod jesene. Štýlové dámy preto vytiahli statement pleteniny najrôznejšieho druhu, ktoré budú pravdepodibne vládnuť aj našim šatníkom. Objavili sa tu preto maxi pletené šaty, svetre s výraznými vzormi či netypickými strihmi, chunky kardigány či dokonca retro vesty.

street style inšpirácia trendy móda kodaň copenhagen fashion week týždne módy

 

 

Vesty

Vesta je ideálnym kúskom na vrstvenie, ktorý môžete využiť v rámci letnej aj jesennej módy. Nosia sa najrôznejšie typy od pletených a lá "dedkových" až po pánske či dokonca háčkované a mnohé iné. Dánky ich dokázali skombinovať so šatami, ale aj nohavicami, čím nám už vorped poskytli množstvo jesennej inšpirácie.

DSC 9418 min

 

 

Žiarivé farby

Či leto, či jeseň, žiarivch farieb sa Dánky nevzdávajú. Nosia ich vo veľkom a v rôznych, odvážnych kombináciách. Pokojne siahli po viacerých žiarivých farbách, ktoré s ľahkosťou skombinovali v jedinom looku tak, že pôsobili elegantne a dokonca uhladene. Takéto farby oceníte nielen počas leta, ale aj sychravej jesene, kedy môžu doslova rozžiariť váš deň.

DSC 8993 min

 

 

 

Biele kabelky

Medzi kabelkami sa objavuje nový trend. Nejde o tvar kabelky alebo dizajn, ale farbu! Dánske módne ikony si získala biela farba, ktorá sa pri kabelkách len tak nevidí. Skvelo sa však kombinuje takmer s hocičím, keďže ide o neutrálnu a základnú farbu. V uliciach Kodane sme tak mohli vidieť zaujímavé kombinácie s farebne výraznými kúskami, ale aj v rámci klasických lookov.

Slipintostyle min

 

 

Oversized saká

Keď sa náhle ochladí alebo nás prekvapia chladné rána a večery, na scénu prichádza sako. V Kodani išlo najmä o oversized, retro pôsobiace siluety založené na širokých ramenách. Nosia sa v kombinácii s ladiacimi sukňami, ale aj nohavicami, počas priaznivého počasia pokojne aj s cyklistickými šortkami či minišatami.

DSC 1314 min

 

 

 

Prešívané kúsky

Už teraz vieme, že prešívané kúsky najrôznejšieho druhu budú na jeseň veľkým hitom. Dánky tento trend prevetrali už teraz a to veľmi kreatívnym spôsobom. V uliciach sa objavili prešívané bundy, kabáty, ale aj sukne či kabelky, dominantne v neutrálnych farbách, avšak očakávať môžeme aj výraznejšie farby, prípadne vzory.

DSC 1581 min

 

 

Farebné kabáty

Ak budete túto sezónu hľadať nový jesenný alebo zimný kabát, inšpirujte sa výberom štýlových dám z Dánska. Tie si zamilovali výrazné alebo menej typické farby, ktorými svoje outfity doslova rozžiarili. Nahraďte béžovú, čiernu či hnedú klasiku za niečo kreatívnejšie a vytvorte zo svojho outfitu škandinávsky chic look.

Darjabarannik min

 

Foto: Kuba Feranec

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.sep 2021

Objavte jesennú obuv na každú príležitos...

Móda dnes už pomaly ani nepozná pravidlá, hranice formálneho a neformálneho, elegantného a ležerného sa stierajú, čím pokrývajú nové, univerzálne...


Trendy móda | 15.sep 2021

5 jesenných outfitov podľa Newyorčaniek

Aktuálne prebiehajúci týždeň módy v New Yorku je perfektnou outfitovou inšpiráciou na jeseň. Štýlové dámy nám ukazujú, ktoré kúsky sú...


Trendy móda | 14.sep 2021

Ako kombinovať ružovú farbu?

Sympatická Nemka Leonie Hanne je ako real-life Barbie. Blond vlasy, skvelá figúra a dokonalý šatník. S módnou to jednoducho vie...


Trendy móda | 14.sep 2021

Elegantné jesenné vrstvenie

Jednou z výhod jesene je to, že nám umožňuje experimentovať s módou. Kombinovať môžeme najrôznejšie kúsky, pričom viaceré vrstvyvôbec nie...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Štýlové módne ikony z Copenhagen Fashion...

Na týždňoch módy je skvelé to, že módnu inšpiráciu načerpáte aj mimo prehliadkových mól. V uliciach ...

Interiérové doplnky do štýlových domácno...

Ak rozmýšľate nad malým refreshom svojho bývania, nemusíte hneď uvažovať nad rekonštrukciou. Aj malm...

Ako nosiť maxi sukne?

Maxi sukňa je skvelý kúsok, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym udalostiam. V stylingu vám poskytuje ...