Keď hľadáte sofistikovanosť a ženkosť, najlepšou inšpiráciou sú Francúzky. Ich preslávená charizma sa odráža aj vo výbere plaviek, ktoré zvolili pre túto letnú sezónu. Ak potrebujete svoju dovolenkovú výbavu doplniť, inšpirujte sa obľúbenými kúskami štýlových žien z Francúzka.

Jednodielna klasika

Žiadne plavky nie sú elegantnejšie ako práve jednodielne. Vedia to aj Francúzky, ktoré majú vo svojej výbave minimálne jeden takýto model. Vybrať si môžete nadčasovú klasiku v čiernej alebo bielej, avšak aj výrazné farby na takomto modeli krásne vyniknú. Jednodielne plavky s hlbším výstrihom a zvýrazneným pásom sú navyše veľmi sofistikované.

plavky plavkové trendy inšpirácia francúzska móda francúzsky štýl letná@sabinasocol

 

 

Vintage

Francúzky rady využívajú vintage prvky vo svojom šatníku a nevyhýbajú sa im ani v prípade plaviek. Nezáleží pritom, ktorú dekádu si vyberiete, takmer všetky sú trendy a chic. Skvelo vyzerajú nohavičky s vysokým pásom, ktoré krásne vyformujú postavu, bandeau vrchné diely, ktoré pripomínajú napríklad 80.roky, či vysoko vykrojené plavky a lá 90.roky. Volány zase reprezentujú 60.roky. Vyberte si, čo sa vám najviac páči.

maralafontan@maralafontan

 

 

Zvieracie

Ak ste si mysleli, že na Francúzkach nikdy nezazriete zvieracie vzory, prekvapí vás ich obľuba takýchto potlačí práve pri plavkách. Rady nosia leopardie či hadie vzory, ktoré majú výrazný retro nádych, avšak v ich podaní sú vždy veľmi sofistikované. Takmer akýkoľvek vzor vyzerá na plavkách veľmi žensky, avšak dôležitý je v tomto prípade výber strihu. Ten by mal byť striedmejší, aby ste dosiahli skutočne sofistikovaný vzhľad Francúzok.

juliesfi@juliesfi

 

 

Ružové

Štýlové Francúzky sa nevyhýbajú ani trendom, avšak tie si dôkladne vyberajú. Túto sezónu podľahli napríklad populárnej ružovej farbe, ktorá pôsobí veselo, dievčensky a zároveň veľmi letne. Krásne vynikne v akomkoľvek strihu a štýle plaviek, pričom odtieň si môžete vybrať podľa preferencie, od jemných pastelov po Barbie ružovú až po hlbokú fuksiu. V prípade, že ste veľkým fanúšikom tejto farby, pokojne do toho choďte naplno a zlaďte k nim ešte cover-up, čiže plážové oblečenie a doplnky.

salome.mory@salome.mory

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.sep 2021

Objavte jesennú obuv na každú príležitos...

Móda dnes už pomaly ani nepozná pravidlá, hranice formálneho a neformálneho, elegantného a ležerného sa stierajú, čím pokrývajú nové, univerzálne...


Trendy móda | 15.sep 2021

5 jesenných outfitov podľa Newyorčaniek

Aktuálne prebiehajúci týždeň módy v New Yorku je perfektnou outfitovou inšpiráciou na jeseň. Štýlové dámy nám ukazujú, ktoré kúsky sú...


Trendy móda | 14.sep 2021

Ako kombinovať ružovú farbu?

Sympatická Nemka Leonie Hanne je ako real-life Barbie. Blond vlasy, skvelá figúra a dokonalý šatník. S módnou to jednoducho vie...


Trendy móda | 14.sep 2021

Elegantné jesenné vrstvenie

Jednou z výhod jesene je to, že nám umožňuje experimentovať s módou. Kombinovať môžeme najrôznejšie kúsky, pričom viaceré vrstvyvôbec nie...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Štýlové módne ikony z Copenhagen Fashion...

Na týždňoch módy je skvelé to, že módnu inšpiráciu načerpáte aj mimo prehliadkových mól. V uliciach ...

Interiérové doplnky do štýlových domácno...

Ak rozmýšľate nad malým refreshom svojho bývania, nemusíte hneď uvažovať nad rekonštrukciou. Aj malm...

Ako nosiť maxi sukne?

Maxi sukňa je skvelý kúsok, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym udalostiam. V stylingu vám poskytuje ...