Vybrať si tie správne okuliare nie je vždy jednoduché, ani v prípade, že ich vyskúšat stovky. Nestačí sa totiž riadiť trendami, ale je potrebné poznať svoju tvár a jej silné stránky. Podľa typu tváre si dokážete najlepšie vybrať to, čo vám pristane a do svojho šatníka tak pridáte kúsok, ktorý s vami vydrží dlhé roky.

Okrúhla

Pri tomto type tváre sa môže javiť, že sú všetky šrty koncentrované na malej ploche a blízko seba. Práve preto by sme si mali vyberať okuliare, ktoré opticky pridajú medzi jednotlivé črty tváre viac priestoru. Hodia sa im okuliare, ktoré využívajú zaujímavé uhly, napríklad cat-eye tvary, pilotky alebo hranaté okuliare. Okrem toho sa im hodia aj oversized modely, prípadne kúsky s výrazným rámom, ktoré dotvoria efekt priestoru.

 slnečné okulaire typ tváre trendy inšpirácia ako si vybrať@matildadjerf

 

Naše tipy:

ZARAZARA  Ray BanRay-Ban 

 

 

Oválna

Ak ste majiteľkou oválnej tváre, gratulujeme, hodí sa vám takmer hocičo. Keďže máte viac priestoru medzi čelom a bradou, nemusíte sa veľmi zaoebrať výberom rámov, stačí si vybrať, čo sa vám páči. V tomto prípade sa môžete viac zoberať iným parametrom, ktorým je odtieň pokožky. Pokiaľ máte skôr teplejší odtieň, budú sa vám hodiť farby skla so zelenými a žltými podtónmi, zatiaľ čo studenším typom pristanú ružové alebo modré. Čo sa týka rámov, teplejším tónom sa hodí zlatá, hnedá, červená, hnedá aj broskyňová a studenším zase čierna, sivá alebo modrá.

leoniehanne@leoniehanne 

Naše tipy:

CelineCeline  ZARA 2ZARA 

 

 

Hranatá

Hranatú tvár charakterizuje výraznejšia sánka, v kombinácii s rovnejšou líniou vlasou, čo vytvára efekt hranatej tváre. Aby ste tieto “hrany” zjemnili, siahnite po oválnych tvaroch okuliarov, ktoré prinesú viac oblosti a kriviek. Krásne sa k nej hodia aj oversized modely, ktorá na širšej tvári skvelo vyniknú. Siahnite po pilotkách, ak máte radi klasiku a ak sa nebojíte experimentov, pokojne choďte do úplne okrúhlych modelov.

xeniaadonts@xeniaadonts 

Naše tipy:

MangoMango  GivenchyGivenchy 

 

 

Srdiečková

Tvár so srdiečkovým tvarom je typická širším čelom a úzkou bradou. Oproti oválnej tvári je menšia. Pri výbere okuliarov by ste sa mali zamerať na zvýraznenie svojich črtov tým, že upriamite pozornosť na bradu. Takýto efekto dosiahnete napríklad cat-eye okuliarmi. Pokiaľ máte špicatejšiu bradu, ktorý by ste radi vybalansovali, siahnite po okrúhlych okuliaroch. Skvelou voľbou sú aj okuliare s výrazným vrchným rámom, ktoré upriamia pozornosť na oči. Univerzálnym pravidlom pri tomto type tváre je vyhnúť sa “slzičkovému” modelu.

vanessahong@vanessahong

 

Naše tipy:

Saint LaurentzSaint Laurent  Mango 2Mango 

 

Foto: Instagram, archív značiek

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.sep 2021

Objavte jesennú obuv na každú príležitos...

Móda dnes už pomaly ani nepozná pravidlá, hranice formálneho a neformálneho, elegantného a ležerného sa stierajú, čím pokrývajú nové, univerzálne...


Trendy móda | 15.sep 2021

5 jesenných outfitov podľa Newyorčaniek

Aktuálne prebiehajúci týždeň módy v New Yorku je perfektnou outfitovou inšpiráciou na jeseň. Štýlové dámy nám ukazujú, ktoré kúsky sú...


Trendy móda | 14.sep 2021

Ako kombinovať ružovú farbu?

Sympatická Nemka Leonie Hanne je ako real-life Barbie. Blond vlasy, skvelá figúra a dokonalý šatník. S módnou to jednoducho vie...


Trendy móda | 14.sep 2021

Elegantné jesenné vrstvenie

Jednou z výhod jesene je to, že nám umožňuje experimentovať s módou. Kombinovať môžeme najrôznejšie kúsky, pričom viaceré vrstvyvôbec nie...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Štýlové módne ikony z Copenhagen Fashion...

Na týždňoch módy je skvelé to, že módnu inšpiráciu načerpáte aj mimo prehliadkových mól. V uliciach ...

Interiérové doplnky do štýlových domácno...

Ak rozmýšľate nad malým refreshom svojho bývania, nemusíte hneď uvažovať nad rekonštrukciou. Aj malm...

Ako nosiť maxi sukne?

Maxi sukňa je skvelý kúsok, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym udalostiam. V stylingu vám poskytuje ...