Trendy v každej sezóne by sme mohli rozdeliť na tie, ktoré si obľúbia masy, a také, ktoré si získajú len určitú časť ľudí, väčšinou experimentátorky a milovníčky módy. Tieto trendy k nim určite patria, avšak dopĺňajú ich aj mnohé klasické kúsky.

Hodvábne šatky

Najjednoduchší spôsob, akým dať okamžite najavo, že móda je vašou doménou, je šatka na hlave. Uviazať ju môžete na piráta (čím tiež zamaskujete aj bad hair day) alebo z nej vytvorte čelenku. Vyberať si môžete z neutrálnych farieb alebo veselých vzorov.

letné trendy móda inšpirácia styling@sofiamcoelho

 

Maxi sukne

Pokiaľ ste sukňový typ, túto sezónu okrem mini modelov určite vyskúšajte aj maxi dĺžky. Pôsobia veľmi elegantne a žensky, no pritom sú perfektným letným kúskom, ktorý sa jednoducho kombinuje.

aminamuaddi@aminamuaddi

 

 

Basketbalové tenisky

Toto leto sa na scénu vrátil trend “basketballových” tenisiek, ktoré dokonalo dopĺňajú street wearové trendy. Nosiť ich môžete napríklad so širokými džínsami, avšak hodia sa aj ku šortkám alebo ku šatám a sukniam.

blvckd0pe@blvckd0pe

 

 

Retro šperky

Rôznorodé šperky inšpirované jemným “gýčom” 90.rokov sú toto leto veľmi obľúbené. Siahnuť môžete po trblietavých retiazkach, nápiasoch, prsteňoch s rôznymi symbolmi alebo kamienkami. Pokojne ich kombinujte a noste so sebavedomím.

cassdimico@cassdimico

 

 

Chlapčenské džínsy

Po všetkých elegantných trendoch, ktoré ovládli minulé sezóny je čas na niečo športovejšie. To je prípad “baggy” džínsov, aké môžeme poznať z 90.rokov, kedy ich nosili naši kamaráti, fanúšikovaia hip-hopu. Takýto model je však nutné vedieť nosiť a kombinovať. Vašim spojencom však bude minimalistický prístup.

endlesslyloveclub@endlesslyloveclub

 

 

Sandále so zaväzovaním

Naspäť k ženskejším trendom. Sandále so zaväzovaním okolo členkov síce nikdy nevyšli z módy, no túto sezónu patria k must-haves každej štýlovej ženy. Nezáleží pritom na tom, či si zvolíte model s vyšším podpätkom alebo s úplne nízkou podrážkou.

leoniehanne@leoniehanne

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...