Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát inšpirovaný históriou. Túto sezónu ide o nedávnu minulosť a obdobie začiatku rokov 2000. Tešiť sa tak môžeme na farebné korálky, plastové kúsky či kvetiny. Pôjdete do toho?

 

letné trendy šperky inšpirácia móda doplnky retro@emnitta

 

 

Korálky

Ak ste ich začiatkom rokov 2000 nenosili, určite to túto sezónu napravte. Farebné korálky môžu byť vyrobené zo skla či plastu a jednotlivé korálky môžu byť buď uniformné alebo asymetrické. Kombinujú sa aj rôzne tvary korálkov, ktoré počiarkujú dobrodružnú povahu takýchto dizajnov. Keďže ide o retro doplnky s výrazne infantilným nádychom, neprežeňte to s nimi. Skombinovať môžete samozrejme niekoľko kúskov naraz, no zvyšok vášho stylingu by mal ostať čo najjednoduchší. Ide o ideálnu voľbu na nosenie počas voľných dní a ideálne v rámci dovolenkovej módy, kedy sú dobrodružnejšie kúsky doslova žiadané.

dualipa@dualipa

 

 

Plastové prstene

Farebné, masívne prstene, ktoré takisto môžete poznať z minulosti sú späť. Vďaka svojmu tvaru dokážu do každého outfitu priniesť dávku retro štýlu, ktorý skvelo doladí akýkoľvek letný look. K takýmto prsteňom sa hodí celkovo old-school styling, pokojne ich môžete ladiť do street-wearu alebo hip-hopového štýlu. Hodia sa ku teniskám, širokým džínsam a šatkým vo vlasoch. Ide o ideálne kúsky na ozvláštnenie letných outfitov a nostalgickú spomienku na začiatok nového milénia.

anaasaber@anaasaber

 

 

Kvetiny

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako priniesť retro nádych inšpirovaný rokmi 2000 sú margarétky. Tieto kvetiny sú aktuálne veľmi populárne a nosia sa nielen na oblečení, ale aj na nechtoch a rôznych doplnkoch. Najnovšie sa objavili aj v šperkoch, kde sa nosia v najrôznejších formách a verziách. Najzaujímavejší look je v plastovom vyhotovení, ktorý priamo nadväzuje na retro trendy a prináša do každého outfitu hravosť, veselosť a dievčenskosť.

jaynebaily@jaynebaily

 

 

Gýčová nostalgia

Tento trend je pre tie odvážnejšie z nás, ktoré radi experimentujú s trendami, ktoré sú tak trochu na hranici. Gýčovo pôsobiace šperky s výrazných kovových tónoch častokrát doplnené výraznou siletou a detailmi, ale aj farebnými kamienkami a inými prvkami. Takéto kúsky sú založené na maximalizme s trblietavým, lesklým a zároveň hravým efektom, ktorý môžu dopĺňať aj smajlíky, rôzne symboly či písmená.

nnennaechem@nnennaechem

 

 

Telové retiazky

Ak radi zájete ešte o niečo ďalej, určite túto sezónu nevynechajte telové retiazky! Obľúbili si ich mnohé známe osobnosti, ktoré nimi dopĺňajú najmä svoje plavkové a plážové outfity, avšak tí kreatívnejší sa vynájdu aj v rámci bežného, každodenného outfitu. Body chains môžete jednoducho hodiť cez tielko, košeľu, šaty, či dokonca nohavicové kostýmy a elegantné vesty. Nosia sa najrôznejšie modely od jednoduchých retiazok až po hrubšie a výraznejšie kúsky či dokonca korálkové modely. Vybrať si môžete to, čo vám vyhovuje najviac a pokojne dotvorte svoje letné či dovolenkové outfity takýmto retro detailom.

cassdimicco@cassdimicco

 

 

Plechovkový detail

Pamätáte si ešte na to, že na začiatku tohto miléniá sa nosili “plechovkové” detaily v rámci šperkov? Konkrétne otváracia časť plechovky predstavuje skvelý detail, ktorý sa dá aplikovať na náušnice, náramky, prstene a mnoho ďalších kúskov. Tomuto retro trendu takisto podľahlo už mnoho známych osobností na čele s Kylie, ktorá siahla po náušniciach. Tento detail je skvelý pre tie z nás, ktoré až také odvážne nie sú, no pritom majú chuť an dobrodružnejší kúsok. Na jednej strane je nenápadný, no na tej druhej efektný.

kyliejenner@kyliejenner

 

Foto: Instagram

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...