S príchodom slnečných dní a uvoľnením opatrení už mnohí z nás pokukujú po letenkách a letných dovolenkových destináciách. K dovolenkovaniu už neodmysliteľne patrí aj kúpanie, relax na pláži pri bazéne alebo rôzne vodné športy. A tieto aktivity sa samozrejme nezaobídu bez plaviek. Aj tie však môžu byť udržateľnejšie a priateľskejšie k životnému prostrediu. Poradíme vám, kde takéto štýlové plavky nájdete.

Hunza G

Značku Hunza G ste už mohli zahliadnuť na mnohých známych osobnostiach od Rosie Huntington-Whiteley až po Kim Karadshian. Svoje produkty vyrába lokálne vo Veľkej Británii a je známa aj minikolekciami, v ktorých využíva zbytové materiály v produktoch ako čelenky či gumičky. Značka je sústredená najmä na plavky a plážovú módu a využíva na to recyklované materiály. Preslávila sa najmä svojou štruktúrovanou látkou, ktorou sa neskôr inšpirovali mnohé svetové značky.

udržateľné plavky ekológia udržateľnosť móda trendy@alexandra__sage / @hunza.g

 

 

Sézane

Francúzska značka Sézane si nás získala svojimi romantickými a typicky šarmantnými dizajnmi, ktoré oplývajú nadčasovou ženkosťou. V jej portfóliu nájdete aj plavky, ktoré si vás získajú krásnymi strihmi podčiarkujúcimi ženskosť. Až 70% jej materiálov je ekologických alebo recyklovaných. Produkty sa vyrábajú v certifikovanej farbtike v Tunisku, kde sú zabezpečené férové podmienky.

sezane@sezane

 

 

BOLD Swim

V ponuke americkej značky BOLD Swim nájdete nadčasové strihy v krásnych farbách. Každý kúsok pôsobí žensky a odvážne, no pritom ide o elegantne navrhnuté dizajny, ktoré sa skvelo hodia každej postave. Okrem toho, že značka vyrába svoje produkty z ekologického a biorozložiteľného polyamidu, ponúka aj rozšírené veľkosti až do XXXL. Vyrába len jednu, malú kolekciu za rok, pričom nespotrebované kúsky sa opäť použijú na výrobu novej kolekcie.

Medblueresized 1512x

 

 

Peony Swimwear

Austrália je doslova zlatou baňou v prípade plavkovej módy a nájdete v nej aj tento poklad s názvom Peony Swimwear. Ide o rodinnú firmu, ktorá prepája ženkosť s udržateľnosťou. Každý jeden kúsok z jej tvorby je vyrobený z recyklovaných a udržateľných materiálov, najmä z ECONYL®, ktorý je vyrobený z regenerovaných vlákien z rybárskych sietí. Dokonca aj ich podšívky, ktoré sú častokrát prehliadané, sú vyrobené z recyklovaného materiálu Repreve®. Záleží jej aj na spôsobe výroby a preto sa plavky vyrábajú len v overených fabrikách a na ekologický aspekt si dáva pozor aj v každej zložke procesu, kým sa plavky dostanú ku konečnému zákaznikovi.

girlnaflower peonyswimwear@girlnaflower / @peonyswimwear

 

 

Jade Swim

Značka, ktorá vznikla v Los Angeles si získa každého milovníka nadčasovosti a minimalizmu. Napriek tomu, že vyniká krásnymi strihmi a siluetami, ktoré pôsobia elegantne, využíva aj jemný aspekt provokácie, ktorý dosahuje vďaka dômyselným detailom a skvelej voľbe farieb. Na výrobu plaviek využíva ECONYL® a ďalšie certifikované materiály. Všetko sa navyše vyrába v USA pod drobnohľadom značky, ktorá si dá záležať na tom, aby bola výroba etická. Jade Swim vedie navyše tím pozostávajúci zo žien, ktorý sa snaží tiež prostredníctvom charity podporovať mladé ženy.

jadeswim@jadeswim

 

 

Mara Hoffman

Keď sa povie ekologické plavky, mnohým ako prvá napadne práve dizajnérka Mara Hoffman. Priekopníčka v tomto smere si svojimi dizajnmi získala mnohé známe osobnosti, ktoré si obľúbili jej krásnu hru farieb a prácu s potlačami, ktoré dokáže preniesť na udržateľné modely. Plavky sú vyrobené z ECONYL® a Repreve®, zatiaľ čo resort wear, čiže plážové a dovolenkové kúsky sú vyrobené výhradne z ekologických, udržateľných materiálov s certifikátom. V jej portfóliu nájdete jednofarebné, nadčasové klasiky, ale aj pútavé kúsky zahalené do bohatých vzorov.

marahoffman@marahoffman

 

Foto: archív značiek, Instagram

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...