Výberom správnej potlače môžete priniesť do svojho outfitu želanú atmosféru. Leto si žiada uvoľnenosť, ležérnosť a trochu dobrodružnosti, ktoré dosiahnete napríklad kvetinami, dúhovými farbami aj štvorčekmi.

Retro kvetiny

Kvetiny a leto sú skvelou kombináciou. Okrem tých klasických si však toto leto môžete dopriať aj ich retro podobu. Inšpirujte sa históriou od 80.rokov až po roky 2000, kde nájdete mnohé variácie kvetín, ktoré jednoducho využijete v moderných outfitoch.

letné trendy potlače móda inšpirácia outfit@maggie_mccormack

 

 

Štvorčeky

Vynechať nemôžeme ani “piknikovú” alebo teda štvorčekovú potlač. Klasicky sa nosí najmä na šatách a sukniach, avšak túto sezónu si ju môžete obliecť aj v podobe nohavicových kostýmov, nohavíc či blúzok. Nosia sa pastelové verzie, ale aj tie výraznejšie, ktoré využívajú neutrálne farby či kontrasty.

sara waiste@sara_waiste

 

 

Umelecké

Potlač pripomínajúca ťahy štetcom po plátne je túto sezónu veľkým hitom. Vďaka rôznorodosti tohto vzoru môžete vytvárať mnohé typy outfitov, pričom za klaždých okolností dokáže priniesť do vášho looku elegantný a umelecky pôsobiaci vzhľad. Krásne vynikne na blúzkach a topoch, ale aj na šatách či sakách.

chloehayward @chloehayward_

 

 

Psychadelické 70’s

Ak ste sa minulé sezóny zamilovali do batikovaného vzoru a teraz hľadáte niečo nové, no podobne zaujímavé, určite si vás získa psychadelický vzor inšpirovaný 70.rokmi. Pozostáva z typických vlniek a špirál v najôrznejších farebných kombináciách a nosí sa skutočne na všetkom od kabeliek až po nohavice.

veronicaferraro@veronicaferraro

 

 

Dúhové

Veselá, optimistická dúhová potlač dokáže rozžiariť akýkoľvek outfit. Nemusí kombinovať iba divoké farby, ale aj ladiace tóny, ktoré pôsobia spolu veľmi chic. Táto potlač je ako stvorená na klasické tričká, ľahké svetríky či dokonca šaty. Častokrát sa využíva na letných pleteninách vrátane šiat či viest.

brit harvey@brit_harvey

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...