Blížime sa k letnej sezóne a niektoré dni nám už naznačujú, že je potrebné postupne meniť našu garderóbu za ľahšiu, letnejšiu. K tomu samozrejme patrí aj vhodná obuv a už teraz sa tešíme na všetky ľahké sandále, ktoré budeme môcť prevetrať. Ak hľadáte nové kúsky, ktorými svoj šatník doplníte, vyskúšajte niektoré z týchto.

Športové

Čím iným začať ak nie športovými sandálmi? Už niekoľko sezón ide o jeden z najväčších hitov, zrejme aj kvôli aspektu pohodlia. Nosiť sa dajú skutočne so všetkým, od džínsov až po nohavicové kostýmy. Vyberať si môžete s klasických športových až po tie sofistikovanejšie so zaujímavými detailmi.

sandále trendy jarná letná móda jarné letné trendy inšpirácia obuv outfit@_jessicaskye 

 

Po babke

V prípade, že ste sa aj vy zamilovali do “ugly” trendov a lá babkin šatník, páčiť sa vám budú aj tieto sandále. Možno ich poznáte práve z retro šatníkov starých rodičov alebo práve z Instagramu, kde sa tešia obrovskej popularite. Našťastie sa dajú jednoducho kombinovať a sú pohodlné, čiže jarná a letná sezóna s nimi bude zaujímavá.

monikh@monikh 

 

 

Retro šľapky

Čím výraznejšie, tým lepšie. Týmto heslom sa zrejme riadia svetové influencerky, ktoré siahajú po retro šľapkách. Nejde o konkrétny typ či model topánok, no o kúsok, ktorý vyniká retro elementami, napríklad hrubou platformou, ši hranatou siluetou. Ide síce o zaujímavú voľbu, no vyžaduje si viac predstavivosti a odvahy.

 jeanettemadsen @_jeanettemadsen_

 

 

Minimalistické

Ak preferujete niečo jednoduchšie, poteší vás neustupujúci trend minimalistických sandálov. Zahŕňa modely, ktoré vynikajú svojou jednoduchou siluetou a nenápadnými detailmi. Skvelou voľbou sú remienkové sandále s minimom remienkov, ideálne v neutrálnych alebo prírodných farbách, ktoré umožňujú skvelé kombinovanie.

vitaliia@vitaliia

 

 

Flip-flopy

Pár sezón dozadu sme sa zamilovali do klasických plážových flip-flopov, no teraz sa tento trend posúva o ničo ďalej. Stále je veľmi populárny, avšak vzhľad sa premenil na výraznejší, elegantnejší a preto aj vhodnejší do mesta či do práce. Nosia sa modely s platformou, na nízkej podrážke, ale aj kitten heels či vyššie podpätky. Hrúbka remienkov môže byť rôzna od tých najtenších až po hrubé.

smythsisters

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...