Značka Fendi nedávno predstavila pútavú kolaboráciu s umelkyňou Sarah Coleman, s ktorou sa spojila pri príležitosti Design Miami. Teraz na túto úspešnú spoluprácu nadväzuje novou minikolekciou na leto 2021.

 

fendi sarah coleman kolaborácia letná kolekcia vertigpo

 

Newyorská umelkyňa Sarah Coleman je známa svojou svojráznou prácou s materiálmi a ich kombináciami. Obyčajné predmety pomocou nich dokáže premeniť na unikátne objekty. Teraz pretvorila ikonické logo FF, ktoré nadobudlo psychadelický vzhľad inšpirovaný 70.rokmi. Výsledkom je tak nový motív FF Vertigo, ktorý predstavuje ohnutú, prehýbanú verziu klasického vzoru. V tejto koleborácii ho dopĺňa aj motív FF Fisheye, v ktorom sa pôvodné logo FF vlní a rozteká.

 

1  2 
3  4 

 

Letná kolaborácia s umelkyňou je veselá, hravá a farebná, perfektne stelesňuje ducha letnej sezóny. Obsahuje nielen dámsku, ale aj pánsku a detskú módu. Vertigo vzor je použitý na kabelke Peekaboo, ale aj kabelke Baguette 1997, ktorá bola znovu uvedená na trh po dlhšej dobe. Vertigo však zdobí aj nové modely kabeliek vrátane Bauletto. Súčasťou kolekcie je aj model kabelky Mini Sunshine Shopper z prútia v kontrastných farbách. Kabelky Peekaboo X-Tote a Baguette boli v tejto kolekcii odeté aj do druhého vzoru FF Fisheye. Čerešničkou an torte tejto spolupráce sú kabelky Peekaboo I See U inšpirované spoločným projektom umelkyne a Fendi počas Design Miami. Táto kabelka je vyrobená z vyplnenej kože nappa s logom FF, s povrchovou úpravou, ktorá svieti v tme. Pri tejto príležitosti tiež Fendi uvádza novú kabelku I See U Small.

 

6  7 

 

V ready-to-wear kolekcii zase nájdete výraznú inšpiráciu svetom outdooru, dobrodružstvom a slobodou. Takisto je zdobená novým vzorom FF Vertigo, ktoré kontrastuje na ženských, jemne zvodných a hravých siluetách. Pánska kolekcia tiež prepája praktickú stránku, funkciu a eleganciu, ktorú tvorí motív FF Vertigo a športové siluety.

 

 

V rámci tejto spolupráce navyše vznikol ešte jeden zaujímavý kúsok - fotoaparát Polaroid 636, ktorý bol oblečený do vzoru FF Vertigo. Vďaka psychadelickému motívu pôsobí hravo a dobrodružne, čo je skvelou témou na leto. Celá kolekcia so Sarah Coleman je v predaji v butikoch aj online na webe FENDI od mája 2021.

 

 02 FENDI and POLAROID Camera FF Vertigo Summer

16 9 FENDI SUMMER VERTIGO 27

 

Foto: Fendi

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...