Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý na ňu nadväzuje. Nie je to žiadna novinka, no tento typ šiat sa drží na výslni. Je komfortný, chic a jednoducho nositeľný. Šaty a lá nočná košeľa sú stále obľúbeným kúskom svetových módnych ikon.

 

nočná košeľa šaty na spanie vintage šaty trendy móda@nitsanraiter

 

Sleeper dress, ako znie populárne pomenovanie týchto šiat, je dokonalou voľbou na dni, keď sa chcete cítiť chic, no zároveň pohodlne. Nepotrebujú premyslený styling ani komplikované doplnky, samé o sebe sú dostatočne zaujímavé na to, aby zažiarili. Väčšina z nich za to vďačí objemným rukávom, volánom či riaseniu, ktoré vytvárajú veľmi ženský a hravý look.

Výhodou týchto šiat je, že samé o sebe vyzerajú skvelo, stačí k nim hodiť sandále a môžete vyraziť. Hodia sa k nim espadrillky, platformové sandále, ale aj športové a masívne kúsky, ktoré sú túto sezónu takisto trendy. Takéto šaty vám umožňujú experimentovať so stylingom a vytvárať zaujímavé romanticko-ženské outfity. Skvelo sa k nim hodí klobúk či už slamený alebo trendy rybársky. Podľa celkového stylingu si ich tak môžete obliecť na rôzne príležitosti - na pikniky, stretnutia s kamarátmi, ale pokojne aj do práce, o dovolenkách a výletoch nehovoriac.

Sleeper dress majú niekoľko podôb, no spájajú ich poznávacie znamenia ako spomínané nazbierané rukávy či riasenie. Nosia sa v mini, midi aj maxi verzii, či už s potlačou alebo bez. Častokrát môžete vidieť model s hrantým výstrihom a off-shoulder strihom, ktorý poodhaľuje ramená. Rukávy pritom môžu byť dlhé alebo krátke, čo poskytuje opäť dávku voľnosti. Tento typ šiat je síce romantický a veľmi ženský, avšak zároveň využiteľný. Objavil sa na scéne už minulú sezónu, no udržal sa na nej až doteraz, pričom to vyzerá tak, že jeho popularita neutícha. Skvelý kúsok na dni, keď sa vám nechce vymýšľať komplikovaný outfit. Pôjdete do toho?

Foto: Instagram

 

Naše tipy:

Foto: archív značiek

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...