Patríte k milovníkom retro módy alebo skôr urpednostňujete aktuálne trendy či nadčasový šatník? Ak ste v tej prvej skupine, poteší vás nový, trochu extravagantný trend vytiahnutý z éry 80.rokov. Odvážny, výrazný, avšak zaujímavý trendy určite rozžiari akýkoľvek outfit. Doslova.

 

disco móda trendy 80 roky štýl metalické kovové chrómové trblietky lurex trendy štýl@annelauremais

 

Hovoríme o metalických kúskoch, ktoré boli v 80.rokoch veľmi populárne. Najrôznejšie kovové odlesky a ich farebné variácie sa nosili na šatách, sukniach, bundách či topoch. Teraz sa vracajú na scénu a mnohé módne ikony, ktoré rady experimentujú sa im vôbec nevyhýbajú. Tvoria pomocou nich veľmi zaujímavé outfity, ktoré prinášajú do sveta plného neutrálnych a prírodných farieb trochu divokosti a energie.

Foto: Instagram

 

Čo však znamená metlická móda? Je v podstate ide o interpretáciu disco štýlu, ktorý bol typický pre obdobie 80.rokov. Patrí sem všetko, čo sa trbliece a blyští, leskne sa má kovové odlesky. Môžu to byť klasické tóny striebornej či zlatej, ale aj mikrotrblietky a lá lurex, kamienky, flitre a podobné aplikácie. Nosia sa na najrôznejšie spôsoby, no ich podstata ich predurčuje na vytváranie odvážnych, pútavých outfitov. Pokojne ich môžete dopĺňať rôznymi vzormi a potlačami, no vytvoriť pomocou nich sa dajú aj sofistikovanejšie a uhladenejšie varianty.

Najjednoduchší spôsob, ako priniesť disco štýl do outfitu moderným spôsobom je pomocou doplnkov, napríklad kabeliek či topánok, ale aj čeleniek alebo šatiek. Takto pridáte outfitu jemný retro nádych bez toho, aby ste sa báli prehnaného výsledku. Výraznejšie outfity zase môžu staviť na netradičnejšie kovové odlesky, napríklad v zelenej, modrej, ružovej či inej farbe. Kombinujú sa síce ťažšie, no výsledok stojí za to.

Aké kúsky v disco štýle teda zvoliť? Pokojne choďte do sukní či blúzok, ktoré sa budú jednoducho kombinovať s nadčasovou klasikou. Ak sa nebojíte experimentov, určite do svojho letného repertoáru pridajte aj metalické plavky, ktoré budú túto sezónu veľkým hitom.

 

Naše tipy:

Foto: archív značiek

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...