Milovníci retro trendov, zbystrite! Ďalšie trendy z 90.rokov ožívajú a tentokrát prichádzajú na scénu vo forme doplnkov. Počas jari a leta si tak budem zrak pred silnými slnečnými lúčmi chrániť miniatúrnymi oválnymi okuliarmi alebo slnečnými okuliarmi s farebnými sklami.

Športové

Ak ste si mysleli, že športovým trendom pomaly odzvonili, ste na omyle. Tento trend sa totiž prediera na scénu aj vo forme slnečných okuliarov. Aerodynamický tvar a športové elementy aké poznáme z 90.rokov sa tak teraz nosia pokojne aj v kombinácii s elegantnými šatami.

slnečné okuliare 90 roky štýl trendy móda retro inšpirácia@endlesslyloveclub

 

 

Mini oválne

Trend, ktorý tak trochu nadväzuje na nedávno populárne matrix okuliare, avšak oproti nim vyniká oblými líniami. Mini verzie oválnych okuliarov sa stávajú jednými z najpopulárnejších kúskov sezóny, ktorý môžeme vidieť na mnohých IT girls!

weworewhat@weworewhat

 

 

Bez rámu

Pokiaľ ste v 90.rokoch nemali aspoň jeden model slnečných okuliarov bez rámu, tak ste neboli vôbec in. Teraz však môžete svoju nevedomosť napraviť pretože tento typ slnečných okuliarov sa takisto vracia na scénu. Vyberať si môžete z najrôznejších modelov, farebných, oversized či športových.

maria bernad@maria_bernad

 

 

Farebné

Jedným z najtypickejších trendov v 90.rokoch čo sa týka slnečných okuliarov boli bezpochyby farebné sklá. Či už siahnete po prírodných odtieňoch ako hnedá či žltá, alebo skôr po odvážnejších tónoch modrej či ružovej, krok vedľa neurobíte.

emmaleger@emmaleger

 

 

Hranaté

Módny svet miluje hranaté topánky a teraz aj slnečné okuliare. Modely ako vystrihnuté z 90.rokov sa stávajú go-to voľbou mnohých módnych ikon po svete. Siahnuť môžete po oversized modeloch s plastovým rámom alebo po menších verziách s kovovým rámom.

cassdimico@cassdimico

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...