Pre niekoho čierna farba predstavujú úplný základ šatníka a nadčasovú, univerzálnu voľbu. Pre iných ide zase o ponurú, nudnú farbu, ktorá sa využíva v rámci formálnejších outfitov alebo ako farba na chaldnejšie ročné obdobia. My si však myslíme, že čierna je ako stvorená aj na jarné dni a aj vďaka nej veľmi jednoducho vytvoríte štýlové outfity. 

 

čierna farba outfit styling jarný outfit inšpirácia@mvb

 

O univerzálnosti čiernej farby nemusíme veľa hovoriť pretože všetci sú si vedomí jej jednoduchej kombinovateľnosti. Mnoho ľudí sa jej však v jarnom alebo letnom období úmyselne vyhýba pretože sa im k týmto ročným obdobiam jednoducho nehodí. Pravda je však úplne opačná a práve na jar a v lete dokáže čierna získať úplne novú tvár, potebné je však vybrať si tie správne kúsky.

Tak, ako akákoľvek iná farba, aj čierna má rôzne tváre, ktoré sa odvíjajú od materiálu a štruktúry, v ktorých je využitá. Na jar a v lete samozrejme volíme jemnejšie, ľahšie materiály, ktoré zodpvoedajú počasiu a práve v týchto kúskov vyniká čierna úplne inak ako v hrubých modeloch, ktoré nosíme v zime.

Dôkazom toho, že sa čiernej nemusíme vyhýbať je aj množstvo all-black outfitov, ktoré môžeme vidieť na scoiálnych sieťach najznámejších svetových influenceriek. Túto farbu využívajú tak, aby vytvárali kreatívne a ročnému obdobiu zdopvedajúce outfity. veľmi populárnou a častou voľbou sú tak napríklad čierne široké nohavice, džínsy a ich kombinácie so sakami v rovnakej farbe. Outfit je častokrát doplnený basic tričkom alebo košeľou v bielej, čo dotvára ležérny efekt.

Pletené sety pozostávajúce z topu a sukne sú takisto na jar ako stvorené, v čiernej pôsobia veľmi elegantne, no pritom dostatočne ľahko. Jednoduché čierne tielka dodajú outfitu takisto ľahkosť a jarný nádych, pričom kombinovať ich môžete s akýmikoľvek nohavicami či sukňami v rovnakej farbe. Ak chcete staviť na maximálne ľahučké materiály, siahnite po saténe. V tomto lesklom materiáli získa čierna luxusný nádych a zároveň jemnosť.

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...