Teplejšie, príjemnejšie počasie samozrejme znamená aj kratšie, viac odhaľujúce oblečenie. Ak sa chystáte pri najbližšej príležitosti vytiahnuť svoje obľúbené džínsové šortky, poradíme vám, ako pomocou nich vytvoriť štýlový outfit.

 

džínsové šortky inšpirácia outfit štýl styling@nycbambi

 

Na džínsových šortkách je skvelé to, že patria ku nadčasovým klasikám, ktoré nikdy neomrzia. Tradične sa nosia v rámci ležérnych outfitov, ktorých styling inklinuje ku športovejšiemu výsledku. Kombinácia s oversized tričkom, mikinou a chunky teniskami je preto veľmi obľúbenou voľbou na akékoľvek voľnočasové príležitosti.

Avšak aj s džínsovými šortkami sa dá pohrať a výsledok tak pokojne môže byť aj elegantnejší, či dokonca vhodný do práce. Veľmi chic a takisto nadčasovou voľbou je spojenie džínsových šortiek so sakom, či už oversized alebo klasickým. Ku takémuto outfitu sa samozrejme hodia aj tenisky, ale aj elegantnejšie topánky ako mokasíny, baleríny, sandále aj lodičky. Všetko závisí na to, aký výsledok chcete dosiahnuť.

Pojem džínsové šortky sa väčšinou spája s krátkym strihom a modrou farbou. Aj keď ide stále o najpopulárnejšiu voľbou, nosia sa aj rôzne iné štýly. Veľmi populárne sú aj dlhšie modely alebo dokonca bermudy siahajúce až po kolená, sivé či čierne kúsky nadväzujúce na neutrálne farebné trendy.

V jarnej móde sa však vyskytuje ďalší zaujímavý trend, ktorý sa postupne šíri sociálnymi sieťami a naháňa si množstvo fanúšikov. Sú nim čižmy, ktoré sa v kombinácii s džínsovými šortkami nosia a inšpiráciu majú z kovbojského trendy. Preto ku svojim džínsovým šortkám túto sezónu môžete pokojne doplniť kovbojské čižmy siahajúce od členkov až do polovice lýtok, ale aj iné čižmy v závislosti na tom, aký výsledok chcete dosiahnuť.

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaSOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej módnej tvorby a...


Trendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...