O niektorých módnych kúskov si nehovorí toľko, koľko by si zaslúžili. Nenápadná biela košeľa je stálicou väčšiny šatníkov, nepodlieha ani trendom a hodí sa do akéhokoľvek štýlu. Teraz však zažíva nárast v popularite vďaka stúpajúcej obľube elegantných a formálnejších kúskov. Nosiť sa však dá na najrôznejšie spôsoby.

 

biela košeľa outfit inšpirácia styling@deborabrosa

 

Tento univerzálny kúsok je v našich šatníkoch už dlhé desaťročia. Vďaka svojej jednoduchosti a kombinovateľnosti sa dá využiť na rôzne príležitosti a hodí sa nielen ku elegantným či formálnym kúskom, ale aj ku moderným vychytávkam či dokonca ku športovým modelom. Nehovoriac o tom, že tento kúsok je ako stvorený na vyskladanie si kapsulového šatníka.

Outfity, ktoré využívajú bielu košeľu by sme mohli rozdeliť do dvoch základných skupín - klasické a experimentálne. Medzi tie klasické patrí styling v rámci nohavicového kostýmu či v kombinácii s džínsami a sakom, prípadne s midi sukňami rôznych strihov a štýlov.

Druhá kategória je omnoho bohatšia a našli by sme v nej skutočne rôznorodé outfity. Biela košeľa v nich nadobúda nový vzhľad aj napriek tomu, že ide o základný, bežný kúsok. Oversized model v kombinácii s trendy pletenou vestou pôsobí veľmi moderne a chic. Zaujímavú dvojicu však tvorí aj so šortkami, či už látkovými alebo aj džínsovými, kedy získava ležérnejší vzhľad. Odvážnou, no komfortnou kombináciou je biela košeľa a športové oblečenie ako legíny alebo cyklistické šortky, ktorá sa teší vysokej popularite v posledných sezónach.

 

Foto: Instagram

 

Košeľa je zároveň skvelým prvkom na vrstvenie a experimentovanie. Nemusí byť využitá iba ako spodná časť outfitu, pokojne ju môžete navrstviť na tielka, braletky či dokonca roláky. Poslúži aj ako vrchná vrstva v kombinácii so šatami alebo sukňami, kedy ju môžete uviazať v páse pre definovanie siluety presýpacích hodín.

Možnosti je neúrekom, čo je zároveň dôkazom toho, akým univerzálnym a jednoducho kombinovateľným kúskom biela košeľa je. Využiť ju doslova môžete od večera do rána a to na najrôznejšie príležitosti, či už pracovné a voľnočasové.

 

Naše tipy:

Foto: archív značiek

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaSOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej módnej tvorby a...


Trendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...