Módny svet kolaborácie miluje pretože ponúkajú priestor inováciám a zaujímavým presahom. Nie je to však iba o dizajne, ale aj o nových prístupoch, skúšaniu a experimentom, ktoré posúvajú celý priemysel na nový level. Dôkazom toho je aj najnovšia kolaborácia značiek H&M a Lee.

 

kolaborácia hm lee denim udržateľnosť ekológia móda

 

Spojenie týchto dvoch značiek ponúka nadčasovo, no moderne poňatú kolekciu, ktorá však okrem dizajnu zaujme aj svojou filozofiou. Pri tvorbe spoločnej kolekcie značky odštartovali novú generáciu denimu, ktorá sľubuje lepší prístup k životnému prostrediu. Toto dosiahli vďaka vylepšeniu výrobného procesu v každej jeho fáze. Práve v tejto kolekcii nájdete úplne prvé džínsy z dielne značky H&M, ktoré boli vyrobené zo 100% recyklovanej bavlny, nášivky z koženým vzhľadom sú zase vyrobené z korku alebo papiera. Počnúc touto kolekciou bude navyše značka H&M uvádzať na svojom webe pri každom denimovom produkte aj údaje o spotrebe vody, vyprodukovaných emisiách pri výrobe týchto kúskov.

 

Smile campaign image high3 20JAN 9amCET Smile campaign image high2 20JAN 9amCET

 

Ambiciózna spolupráca je postavená na pilieroch udržateľnosti, ktoré obe značky zobrali ako výzvu a navzájom zlepšovali svoje nápady. Aby dotiahli tento kreatívny proces do dokonalosti, rozhodli sa o inovovanie každej fázy výrobného procesu a priniesli tak kúsky, ktoré sa stanú novým štartovacím bodom pre éru udržateľného denimu. Okrem recyklovaných džínsov tak vznikli aj kúsky vyrobené z obnoviteľných vlákien a na farbenie sa využili ekologickejšie alternatívy, ktoré šetria vodu.

 

0958919002 202103 LB 1685  0964625002 202103 LB 2892  0964674001 202103 LB 3115 

 

Táto kolaborácia obsahuje nadčasové, klasické kúsky do dámskych, pánskych a detských šatníkov. Jednotlivé dizajny nadväzujú na históriu americkej značky Lee a berú nás naspäť do 90.rokov. V kolekcii tak nájdeme typické kúsky charakteristické pre značku ako oversized bundy, overaly, džínsové košele či dokonca korzety a sukne. Denimové kúsky dopĺňajú bavlnené tričká či mikiny, ktoré vznikli z recyklovanej bavlny Texloop™ RCOT™. V pánskej kolekcii zase nájdeme klasické džínsy Relaxed Fit zo 100% recyklovanej bavlny, teplákové súpravy a rôzne tričká. Kolekciu dopĺňajú aj dizajnové doplnky ako klobúky či tašky.

 

0959127002 202103 LB 1909  0951237002 202103 LB 2588 
4033D smile PR A4 5  4033D smile PR A4 3 

 

Foto: H&M

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaSOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej módnej tvorby a...


Trendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...