Šatníka má väčšina z nás rozdelený na zimný a letný. Týka sa to však aj spodnej bielizne? Meníte ju podľa sezóny alebo sa tým vôbec nezoberáte? Pravda je taká, že aj v tomto smere je možné byť efektívnejším. Akú spodnú bielizeň by sme mali zaradiť do našich šatníkov počas teplejších ročných období ako jar a leto?

 

spodná bielizeň sezóny

 

Prečo by sme mali deliť spodnú bielizeň na letnú a zimnú?

Jedným z logických dôvodov je to, že v lete nosíme úplne iné kúsky, častokrát hlbšie výstrihy, kratšie sukne, nahý chrbát či asymetricky strihané siluety. Už len z tohto dôvodu sa nedá nosiť všetko, čo je počas zahalenej zimy bežné. Ak nosíme topy bez ramienok, zrejme budeme potrebovať podprsenku bez ramienok. Ak máme nahý chrbát, zvolíme model bez zadného pásu (prípadne žiaden). Zároveň je potrebné myslieť na to, že v lete sa viac potíme, naše telo je namáhané a preto vyžaduje nielen viac priestoru, ale aj vzduchu. Vhodné, jemné materiály sú preto jednoducho nevyhnutné. V zime je to skôr naopak, každú extra hrejivú vrstvu oceníme.

 

Materiál

Prírodnou bavlnou nikdy nič nepokazíte. Avšak niekedy aj tento materiál nie je dostatočne vzdušný a počas dní, kedy sa každá drobnosť počíta, pomôže aj výber vhodného materiálu spodnej bielizne. Vyskúšajte napríklad tyl. Jemný tyl je nielen elastický, ale aj priedušný a pohodlný.

 

Nemyslite na trendy

Aj pri spodnej bielizni sa striedajú najrôznejšie trendy. Nemyslite však na nich a neprikladajte im na vážnosti. Noste len to, čo sa vám hodí, v čom vám je pohodlne a čo vás baví. Základné kúsky v neutrálnych farbách sa hodia vždy, zatiaľ čo výrazné potlače sú záležitosťou aktuálnej sezóny.

 

Pochváľte sa

Vykúkajúce detaily zaujímavej podprsenky, pekné body či dokonca vytŕčajúca braletka sú veľmi oslobodzujúcimi prvkami, ktoré osviežia outfit, pridajú na sexepíle, ale aj poskytnú dostatočnú voľnosť v obliekaní.

 

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...