Šatníka má väčšina z nás rozdelený na zimný a letný. Týka sa to však aj spodnej bielizne? Meníte ju podľa sezóny alebo sa tým vôbec nezoberáte? Pravda je taká, že aj v tomto smere je možné byť efektívnejším. Akú spodnú bielizeň by sme mali zaradiť do našich šatníkov počas teplejších ročných období ako jar a leto?

 

spodná bielizeň sezóny

 

Prečo by sme mali deliť spodnú bielizeň na letnú a zimnú?

Jedným z logických dôvodov je to, že v lete nosíme úplne iné kúsky, častokrát hlbšie výstrihy, kratšie sukne, nahý chrbát či asymetricky strihané siluety. Už len z tohto dôvodu sa nedá nosiť všetko, čo je počas zahalenej zimy bežné. Ak nosíme topy bez ramienok, zrejme budeme potrebovať podprsenku bez ramienok. Ak máme nahý chrbát, zvolíme model bez zadného pásu (prípadne žiaden). Zároveň je potrebné myslieť na to, že v lete sa viac potíme, naše telo je namáhané a preto vyžaduje nielen viac priestoru, ale aj vzduchu. Vhodné, jemné materiály sú preto jednoducho nevyhnutné. V zime je to skôr naopak, každú extra hrejivú vrstvu oceníme.

 

Materiál

Prírodnou bavlnou nikdy nič nepokazíte. Avšak niekedy aj tento materiál nie je dostatočne vzdušný a počas dní, kedy sa každá drobnosť počíta, pomôže aj výber vhodného materiálu spodnej bielizne. Vyskúšajte napríklad tyl. Jemný tyl je nielen elastický, ale aj priedušný a pohodlný.

 

Nemyslite na trendy

Aj pri spodnej bielizni sa striedajú najrôznejšie trendy. Nemyslite však na nich a neprikladajte im na vážnosti. Noste len to, čo sa vám hodí, v čom vám je pohodlne a čo vás baví. Základné kúsky v neutrálnych farbách sa hodia vždy, zatiaľ čo výrazné potlače sú záležitosťou aktuálnej sezóny.

 

Pochváľte sa

Vykúkajúce detaily zaujímavej podprsenky, pekné body či dokonca vytŕčajúca braletka sú veľmi oslobodzujúcimi prvkami, ktoré osviežia outfit, pridajú na sexepíle, ale aj poskytnú dostatočnú voľnosť v obliekaní.

 

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.apr 2021

H&M uvádza spoluprácu s Liyou Kebede

Vedeli ste, že krásna etiópska modelka Liya Kebede má skvelo rozbehnutú, udržateľnú značku s názvom lemlem? Ak o nej počuje...


Trendy móda | 13.apr 2021

Džínsy & sako sú našou obľúbenou jarnou ...

Spojenie dvoch klasických, nadčasových kúskov nás nikdy neomrzí. Sako a džínsy sú navyše ideálnou voľbou na jarné dni, vďaka ktorým...


Trendy móda | 12.apr 2021

Ako sa nosia vzorované nohavice?

Neutrálne farby a klasické siluety sú síce nadčasové a jednoducho nositeľné kúsky, avšak niekedy máme chuť aj na zmenu, viac...


Trendy móda | 12.apr 2021

Ako nosiť baleríny túto sezónu?

Balerínky patria k veľmi rozporuplným módnym kúskom, jedna polovica ich miluje a druhá nenávidí. Ide však o mimoriadne populárny a...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...