Šatníka má väčšina z nás rozdelený na zimný a letný. Týka sa to však aj spodnej bielizne? Meníte ju podľa sezóny alebo sa tým vôbec nezoberáte? Pravda je taká, že aj v tomto smere je možné byť efektívnejším. Akú spodnú bielizeň by sme mali zaradiť do našich šatníkov počas teplejších ročných období ako jar a leto?

 

spodná bielizeň sezóny

 

Prečo by sme mali deliť spodnú bielizeň na letnú a zimnú?

Jedným z logických dôvodov je to, že v lete nosíme úplne iné kúsky, častokrát hlbšie výstrihy, kratšie sukne, nahý chrbát či asymetricky strihané siluety. Už len z tohto dôvodu sa nedá nosiť všetko, čo je počas zahalenej zimy bežné. Ak nosíme topy bez ramienok, zrejme budeme potrebovať podprsenku bez ramienok. Ak máme nahý chrbát, zvolíme model bez zadného pásu (prípadne žiaden). Zároveň je potrebné myslieť na to, že v lete sa viac potíme, naše telo je namáhané a preto vyžaduje nielen viac priestoru, ale aj vzduchu. Vhodné, jemné materiály sú preto jednoducho nevyhnutné. V zime je to skôr naopak, každú extra hrejivú vrstvu oceníme.

 

Materiál

Prírodnou bavlnou nikdy nič nepokazíte. Avšak niekedy aj tento materiál nie je dostatočne vzdušný a počas dní, kedy sa každá drobnosť počíta, pomôže aj výber vhodného materiálu spodnej bielizne. Vyskúšajte napríklad tyl. Jemný tyl je nielen elastický, ale aj priedušný a pohodlný.

 

Nemyslite na trendy

Aj pri spodnej bielizni sa striedajú najrôznejšie trendy. Nemyslite však na nich a neprikladajte im na vážnosti. Noste len to, čo sa vám hodí, v čom vám je pohodlne a čo vás baví. Základné kúsky v neutrálnych farbách sa hodia vždy, zatiaľ čo výrazné potlače sú záležitosťou aktuálnej sezóny.

 

Pochváľte sa

Vykúkajúce detaily zaujímavej podprsenky, pekné body či dokonca vytŕčajúca braletka sú veľmi oslobodzujúcimi prvkami, ktoré osviežia outfit, pridajú na sexepíle, ale aj poskytnú dostatočnú voľnosť v obliekaní.

 

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

Magazín TOP FASHION Autumn

Fakt, že sila tkvie v kvalitných vzťahoch možno sledovať vo všetkých oblastiach života. Skvelým príkladom sú nielen ľudské osudy ale aj rodinné firmy, podniky, reštaurácie, módne značky.

 

tf2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 23.nov 2020

Unikátne tehotenské outfity na zimu podľ...

Krásna Švédka pred pár mesiacmi oznámila, že sa čoskoro stane mamou! Dnes je v 7.mesiaci a jej unikátny štýl sa pretavil aj...


Trendy móda | 22.nov 2020

5 must-have kúskov na zimu podľa štýlový...

Po inšpiráciu na letné outfity si „chodíme“ do Kalifornie a tú zimnú zasa hľadáme v Anglicku. Štýlové dámy z tejto časti sveta sa...


Ľan a konope, materiály z ktorých vznik...

O tom, že na povale domu môžete nájsť tie najväčšie poklady, hovorili už naše staré mamy. A takýto bol aj...


Trendy móda | 21.nov 2020

Dior uvádza prvú kolekciu oblečenia na d...

Pandémia a s ňou súvisiaca karanténa úplne zmenili spôsob, akým pristupujeme k móde, na osobnej úrovni aj a tej globálnej úrovni. Čoraz častejšie siahame...


Naše tipy

Vlasové doplnky na jeseň 2020

Čo urobiť s vlasmi, keď nám počasie nepraje a za oknami nás čaká vietor či dážď? Obráťte s...

Ako kombinovať kabát s čižmami?

Máte doma väčšiu zbierku kabátov alebo čižiem? Tieto dva kúsky majú prevahu aj v našich šatníko...

Jesenné farby v manikúre

Pre obdobie jesene sú typické farby ako bordová, hnedá či smaragdová. Radi po nich siahame v pr...