Ak si myslíte, že šperky nepodliehajú trendom do takej miery ako oblečenie či iné doplnky, ste na omyle. Počas posledných týždňov módy nám totiž módne domy predstavili poriadne množstvo nečakaných siluet a štýlov.

Street stylové perly

Krásny, luxusne pôsobiaci mix perál a nedbalosti typickej pre športový štýl bude veľkým hitom. Elegantné perly sa miešajú a vrstvia s hrubými retiazkami, čo vytvára veľmi kreatívny dojem.

sperky trendy fashion weekMoschino, Chanel

 

 

Oblečenie ako šperk

Nie je šperk ako šperk, teraz ním môže byť aj oblečenie. Kovové elementy, perličky či integrované retiazky sa o to postarajú. Zdobiť budú naše svetre, šaty, kabáty či dokonca nohavice.

2Hermès, Miu Miu

 

 

Talizmany

Talizmany pre šťastie, zdravie či lásku si našli svoju cestu do módy. Teraz sa im zverili do rúk aj módne domy a trendsetteri budú nasledovať. V tomto prípade dokonca platí, že čím väčší, tým lepší.

3Celine, Chanel

 

 

Divočina

Ako priviesť trochu divočiny do módy? Najskôr to bolo pomocou zvieracích potlačí, ktoré postupne nahrádzajú realistické zvieracie motívy. Siluety opíc, hadov či škorpiónov sa tak začnú objavovať na náušniciach, brošniach či náhrdelníkoch.

4Balmain, Stella McCartney

 

 

Jedna náušnica

Iba jedna, ale poriadna! Náušnice sa nebudú nosiť v pároch, ale len po jeden. Aby ste vykompenzovali ich množstvo, mala by byť poriadne výrazná, extravagantná a opulentná. Vyberajte si preto skutočne unikátne kúsky.

5Valentino, Prabal Gurung

 

 

Kabelka ako prívesok

Po trende minikabeliek, ktoré dokázali uskladniť maximálne jeden prsteň, prichádza na rad novinka v podobe kabelkových príveskov. Plní dve úlohy naraz, na jedenej strane má dekoratívny charakter, na druhej praktický.

6Prada, Givenchy

 

 

Retiazkové opasky

Odev ako šperk vo svojej druhej podobe. Ak chcete dodať svojmu outfitu na luxuse, pokojne použite opasok pripomínajúci šperky. Väčšinou ide o retiazkové modely, ktoré sa dajú uviazať okolo bedier alebo v páse.

7Celine, Chanel

 

 

Hrubé reťaze

Keď sme sa už namotali na tie „pracovné“ a technické trendy, tak prečo nevyskúšať ďalší z nich? Je ním hrubá reťaz so širokými okami. Módne domy si ju predstavujú rôzne, niektoré doslovne technicky, iné zase jemnejšie a umelecky.

8Chloé, Off-White

 

 

Hrubé chokery

Tieto chokery odkazujú na antický štýl náhrdelníkov, ktoré sú sústredené na svoju hrubú siluetu, no pritom vynikajú luxusom a sofistikovanosťou. Ideálne kúsky ak chcete podporiť víziu modernej bojovníčky.

9Balmain, Proenza Schouler

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 09.apr 2020

Outfity v karanténe

Keby sme vám pred mesiacom povedali, že o mesiac budeme všetci nosiť len tepláky a legíny, verili by ste nám?...


Celebrity | 08.apr 2020

Módna dražba na podporu boja proti koron...

Celý módny priemysel sa snaží pomáhať, ako sa len dá. Zatiaľ čo niektoré značky sa vrhli do výroby rúšok a ochranných...


Trendy móda | 08.apr 2020

Quarantine Fashion: Tepláková inšpirácia

Veľmi radi by sme sa konečne pozreli na to, aké trendy vládnu v šatníkoch známych influenceriek, modeliek či známych osobností, avšak...


Trendy móda | 07.apr 2020

Alexander Wang spúšťa archívny výpredaj ...

Každý deň sa dozvedáme o tom, ako sa módny priemysel snaží pomáhať v situácii, kedy je takmer celý svet zasiahnutý koronavírom. Niektoré...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako móda pomáha v boji s koronavírom

Ak nás niečo toto obdobie poznačené pandémiou naučilo, tak minimálne to, že si musíme viac pomáhať a...

Čítanie do karantény

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz po...

LVMH bude vyrábať dezinfekciu francúzsky...

Skupina LVMH, ktorá zastrešuje značky ako Christian Dior, Givenchy či Guerlain oznámila, že od 16.ma...