Úspech kolaborácie dizajnéra JW Andersona a značky UNIQLO sa odrazil už v piatej spoločnej kolekcii. Tentokrát sa popri hlavnej kolekcii pre mužov a ženy však ušlo miesto aj detskú líniu pre štýlových drobcov.

 

uniqlo kolaboracia jw anderson

 

Piata spoločná kolekcia je sústredená na klasické, britské krajčírstvo a jeho typické prvky, ktoré sa miešajú so športovými. Podľa slov dizajnéra išlo o prepojenie športového a elegantného sveta, ktoré ho v poslednej dobe začalo fascinovať. Vznikli tak zaujímavé kúsky ako maxi šaty s kockovanou potlačou, voľné blúzky, splývavé sukne, ale aj športovejšie ladené bundy v retro farbách, nohavice a košele. V prípade detskej línie ide o „zmenšeniny“ dospeláckych vecí. „Môjmu bratovi sa nedávno narodilo dieťa, čo ma priviedlo k vytvoreniu detskej línie. Páči sa mi idea detských verzií oblečenia pre dospelých. Tieto kúsky v menších verziách mi pripadajú veľmi milé,“ povedal dizajnér.

Dámska časť kolaborácie však obsahuje aj základné, must-haves na každodenné nosenie ako košele, trench coat či džínsy. Pri pánskych kúskoch zase môžete čakať nylonové bundy a nohavice, pri ktorých sa dizajnér zahral s color-blockingom.

 

2

 

„Pri kolaborácii s Uniqulo oceňujem, že ide o pomalý proces. Sám si kupujem a nosím ich produkty, preto viem, že každý šatník potrebuje základné kúsky, kúsok klasiky. Pri módnych prehliadkach je to viac o experimentoch, ktoré sa nakoniec nemusia ujať v realite,“ dodáva dizajnér.

Celá jarná kolaborácia JW Anderson x Uniqlo sa dostane do predaja už 12.3. a dostupná bude na stránakch a v butikoch Uniqlo.

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 06.jún 2020

Oversized košeľa na 5 spôsobov

Košeľa je veľmi vďačným kúskom z toho hľadiska, že sa s ňou dajú vymýšľať najrôznejšie outfity na akékoľvek príležitosti, no zároveň je...


Fashion Week | 05.jún 2020

Švédsky Fashion Week bude udržateľný a d...

Po tom, ako nám Fédération de la Haute Couture et de la Mode oznámila, že najbližší Haute Couture Week prebehne...


Trendy móda | 05.jún 2020

V hlavnej úlohe: Spodná bielizeň

Zmyselná, romantická, rebelská či odvážna. Také a rôzne iné podoby môže mať spodná bielizeň, ktorá je až príliš často zbytočne schovávaná...


Trendy móda | 05.jún 2020

Cat-eye okuliare dominujú prehliadkovým ...

Cat-eye okuliare opäť naberajú na popularite. Popri klasických aviatorkách, matrixových okuliaroch či oversized retro okuliarom prinášajú elegantnú, sofistikovanú alternatívu, ktorá...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...