Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúce Staroveký Egypt, Antiku, ale aj stredovek či renesanciu. Kedysi zdobili vladárov a mocných aristokratov, inokedy zase cirkevných hodnostárov, no vždy mali svoje miesto aj v ženskej móde. Ženy a šperky sa k sebe jednoducho vždy hodili, niekedy boli dôkazom lásky, inokedy zase symbolom statusu. Jednoducho šperk dokáže hovoriť rôznymi jazykmi.

 

vancleefarpelsElizabeth Taylor v šperkoch Van Cleef & Arpels

 


Van Cleef & Arpels je jednou z najikonickejších značiek vo sfére high jewellery. Funguje od roku 1906 a odvtedy stihla zdobiť svojimi opulentnými kreáciami tie najvýznamnejšie mená svetového šoubiznisu. Teraz pohľad do svojej tvorby ponúka celému svetu prostredníctvom unikátnej výstavy Van Cleef & Arpels: Time, Nature and Love.

 

1Jedným z exponátov bude aj ikonický náhrdelník Collier Zip necklace z roku 1951  3Aj tento kúsok z roku 1971 budete môcť vidieť vo výstave. Pôvodne patril Begum Salimah Aga Khan, manželke Princa Aga Khan.

 

Po prvý krát sa v jedinej výstave tejto značky stretávajú drahokamy, hodinky, ale aj iné objekty z tvorby ikonického šperkárskeho domu. Ako nám samotný názov výstavy napovedá, venovaná bude trom sekciám, v ktorých sa prostredníctvom šperkov pozrieme do tém ako čas (Time), príroda (Nature) a láska (Love). Cieľom výstavy je sprostredkovať nesmrteľnosť, krásu a umenie, ktoré sú súčasťou každého výtvoru značky. Oproti iným výstavám šperkov, ktoré sú v dnešnej dobe už štandardom, táto pôjde iným smerom. Sústrediť sa chce na svoju abstraktnú podstatu.

 

2Skrinka na cennosti Volutes Minaudière z roku 1935, má zabudované priehradky na hrebeň, cigarety či make-up.

 

4Aj tento náhrdelník patril Begum Salimah Aga Kha, je zdobený 745 diamantmi a 44 smaragdami.

 

5Brošňa z platiny a žltého zlata zdobená diamantmi a rubínmi z roku 1937. 6Platinový náhrdelník s diamantmi z roku 1928. 7Platinová brošňa s diamantmi a rubínmi z roku 1967.

 

 

Celkovo bude vo výstave 400 exponátov. Otvorená bude od 30.novembra do 31.marca 2020 v Palazzo Reale v Miláne, a vstup pre verejnosť bude úplne zdarma.

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 13.dec 2019

Šperk ako vianočný darček poteší každú d...

Vianoce už klopkajú na dvere. Svojich najbližších už dôverne poznáte, a presne viete čo by ich pod stromčekom potešilo. Skvelá...


Trendy móda | 12.dec 2019

Fenty predstavuje prvú kolaboráciu

Len pred niekoľkými dňami získala Rihanna svoje prvé ocenenie od British Fashion Council v kategórii Urban Luxe a teraz predstavuje úplne prvú...


Trendy móda | 12.dec 2019

Oslávte čas Vianoc elegantne

Užite si čas plný snenia, relaxu, luxusu i vášne spolu s Triolou. Vyberte si z modelov limitovanej kolekcie TRIOLA -...


Trendy móda | 10.dec 2019

Elegancia na večierok, horskú párty aj o...

Druhý decembrový týždeň tradične odštartúva sezónu večierkov. Od firemných párty, kde oslavujeme úspešný pracovný rok až po novoročné oslavy v kruhu...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...