Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúce Staroveký Egypt, Antiku, ale aj stredovek či renesanciu. Kedysi zdobili vladárov a mocných aristokratov, inokedy zase cirkevných hodnostárov, no vždy mali svoje miesto aj v ženskej móde. Ženy a šperky sa k sebe jednoducho vždy hodili, niekedy boli dôkazom lásky, inokedy zase symbolom statusu. Jednoducho šperk dokáže hovoriť rôznymi jazykmi.

 

vancleefarpelsElizabeth Taylor v šperkoch Van Cleef & Arpels

 


Van Cleef & Arpels je jednou z najikonickejších značiek vo sfére high jewellery. Funguje od roku 1906 a odvtedy stihla zdobiť svojimi opulentnými kreáciami tie najvýznamnejšie mená svetového šoubiznisu. Teraz pohľad do svojej tvorby ponúka celému svetu prostredníctvom unikátnej výstavy Van Cleef & Arpels: Time, Nature and Love.

 

1Jedným z exponátov bude aj ikonický náhrdelník Collier Zip necklace z roku 1951  3Aj tento kúsok z roku 1971 budete môcť vidieť vo výstave. Pôvodne patril Begum Salimah Aga Khan, manželke Princa Aga Khan.

 

Po prvý krát sa v jedinej výstave tejto značky stretávajú drahokamy, hodinky, ale aj iné objekty z tvorby ikonického šperkárskeho domu. Ako nám samotný názov výstavy napovedá, venovaná bude trom sekciám, v ktorých sa prostredníctvom šperkov pozrieme do tém ako čas (Time), príroda (Nature) a láska (Love). Cieľom výstavy je sprostredkovať nesmrteľnosť, krásu a umenie, ktoré sú súčasťou každého výtvoru značky. Oproti iným výstavám šperkov, ktoré sú v dnešnej dobe už štandardom, táto pôjde iným smerom. Sústrediť sa chce na svoju abstraktnú podstatu.

 

2Skrinka na cennosti Volutes Minaudière z roku 1935, má zabudované priehradky na hrebeň, cigarety či make-up.

 

4Aj tento náhrdelník patril Begum Salimah Aga Kha, je zdobený 745 diamantmi a 44 smaragdami.

 

5Brošňa z platiny a žltého zlata zdobená diamantmi a rubínmi z roku 1937. 6Platinový náhrdelník s diamantmi z roku 1928. 7Platinová brošňa s diamantmi a rubínmi z roku 1967.

 

 

Celkovo bude vo výstave 400 exponátov. Otvorená bude od 30.novembra do 31.marca 2020 v Palazzo Reale v Miláne, a vstup pre verejnosť bude úplne zdarma.

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 20.feb 2020

Street Style na MFW FW20

Ciao Milano! Konečne sme sa dočkali aj milánskeho týždňa módy. Ulice zaliate jarným slnkom umožnili štýlovým hosťom módnych prehliadok prevetrať...


Trendy móda | 20.feb 2020

Keď je nakupovanie zážitkom

Takmer polovica (44%) ľudí dnes uprednostňuje nákupy online, pričom najčastejšie nakupovanou kategóriou je práve móda*. Tento spôsob nakupovania je rýchly...


Trendy móda | 20.feb 2020

Moncler Genius predstavuje kolaborácie n...

Tento rok sa v projekte Moncler Genius spojili dizajnéri ako JW Anderson, Richard Quinn či značka Alyx. Každý z nich predstavil svoju...


Trendy móda | 19.feb 2020

Ako nosiť kožené nohavice?

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no kožené nohavice sa dajú nosiť tak jednoducho a prakticky ako klasické džínsy. Dokazujú...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...