Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, čo robia známe osobnosti či módne bloggerky s kopami oblečenia, topánok a doplnkov, ktoré sa im dostanú do šatníka v rámci spolupráce s rôznymi značkami? Pravdepodobne ich nestíhajú všetky nosiť, tak čo sa s nimi nakoniec stane?

 

detoxed@anisasojka

 

 

Módne bloggery a insta-girls, ktoré spolupracujú s rôznymi módnymi značkami, pravidelne dostávajú zásielky ich partnerov. Slúžia ako „podklady“ ku ich práci, no zároveň by mali odzrkadľovať ich osobný štýl a vkus. Čím viac sledovateľov, tým viac spoluprác a výsledkom sú obrovské masy oblečenia, ktoré jednoducho nie je možné vynosiť. Množstvo z nich práve preto venuje nepoužité alebo nevyužiteľné oblečenie svojim kamarátom, rodine, prípadne na charitu. Druhá časť však putuje do predaja.

Stránka Detoxed sa venuje práve predaju takýto kúskov. Pochádzajú zo šatníkov rôznych influenceriek, no v ich šatníkoch si nedokázali vybojovať stabilnú pozíciu, prípadne majú takýchto kúskov viacero. V jej ponuke nájdete luxusné kúsky od Gucci či Christian Louboutin, alebo dostupnejšie dizajny od značiek ako &Other stories, Veja či Levi’s.

Každý vie, že nákup vintage kúskov je jedným z najlepších spôsobov ako začať pristupovať k móde udržateľnejšie a ekologickejšie. Aj tento projekt vznikol ako odpoveď na fast fashion, s ktorou sa každodenne stýkala samotná zakladateľka. Ona sama sa ocitla v situácii ako mnohí z nás, kedy nakupovala stále viac a keď ju jednotlivé kúsky prestali baviť, nahradili ich inými trendy kreáciami. Aby tento kolobeh zlomila, vytvorila Detoxed. Stránka takto vytvorila udržateľnejší koncept nakupovania módy a zároveň predĺžila život úplne zachovalým kúskom. Do projektu sa zapojili niektoré významné influencerky ako Millie Mackintosh, I Am Choquette a ďalšie.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...