Trendy sa netýkajú iba strihov, farieb či vzorov. Zasahujú aj do samotných materiálov, ktoré sa pri jednotlivých kreáciách používajú. Ktoré látky dominujú tejto sezóne?

Tvíd

Materiál, ktorý je typický pre Chanel a častokrát sa nám spája práve s luxusnou módou. Toto leto však prinieslo aj jeho odľahčenú verziu a okrem sák si tak môžete kúpiť aj tvídové šaty.

title@blancamiro 

Náš tip:

zaraZara

 

 

Koža

Tento rok patrí koži. Vďaka jej inovovanej, jemnejšej podobe môžu byť značky kreatívne a práve preto čoraz častejšie vídavame kožené šaty, blúzky či nohavice v jarných šatníkoch.

2@chiaraferragni

Náš tip:

topshop2Topshop

 

 

Satén

Začalo to jednou saténovou sukňou a teraz tento materiál nosíme na všetkom čo sa dá vrátane šiat, topov či šortiek a nohavíc, dokonca sák.

3@pernilleteisbaek

Náš tip:

topshopTopshop

 

 

Organza

Jemná, kreatívna, odviazaná a pritom elegantná organza zažíva svoj návrat na scénu. Vyrábajú sa z nej blúzky či šaty, ktoré musí mať v šatníku každá milovníčka módy.

4@maria_bernad

Náš tip:

saskia diezSaskia Diez

 

 

Ľan

Jedna z najobľúbenejších látok na leto. Aj napriek tomu, že sa rýchlo pokrčí, milujeme ju kvôli jej klimatizačnej schopnosti, elegancii a nadčasovosti. Ľanové nohavice, sukne a blúzky sú toto leto must!

5@sabinasocol

Náš tip:

lisa marie fernandezLisa Marie Fernandez

Foto: Instagram, archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...


Fashion Week | 26.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...