Každý človek by si mal pozrieť minimálne jeden dokument, ktorý mu ukáže pravú tvár módneho priemyslu. Ten vôbec nie je iba o kreativite, štýle a kráse, ale o znečisťovaní a našej túžbe po obrovskom množstve oblečenia či topánok. Týchto 5 je podľa nás tým najlepším krokom ako odštartovať vašu cestu za lepším módnym priemyslom a udržateľnosťou.

 

eko

 

 

The True Cost

Aká je pravá hodnota fast fashion? Túto otázku si pokladá dokumentárny film The True Cost z roku 2015. O svojom udržateľnom prístupe k móde v ňom hovorí napríklad aj Stella McCartney a okrem toho v ňom máte možnosť vidieť z prvej ruky, ako to v módnom a textilnom priemysle skutočne chodí.

 

 

 

Minimalism

Pokiaľ ste ešte nevideli tento dokumentárny film z produkcie Netflix, tak teraz je čas. Rozoberá množstvo sfér života a jednou z nich je aj konzumerizmus, a naša nezadržateľná potreba mať stále viac. Viac oblečenia, viac nábytku, viac všetkého.

 

 

 

The Machinists

Film dokumentuje život troch krajčírok v Bangladéši, ktoré pracujú v továrni v meste Dhaka. Skúma ich pracovné podmienky, etické podmienky aj ľudské práve. Po zhliadnutí tohto dokumentu zaručene zmeníte svoj pohľad na rýchlu módu.

 

 

 

Unravel

Viete, čo sa skutočne stane, keď svoje oblečenie vyhodíte alebo venujete na charitu? Skončia v krajinách tretieho sveta, napríklad v Indii. Tento dokument sa pozerá na to, ako funguje recyklačná spoločnosť v Indii a aké obrovské množstvo odpadového oblečenia každý deň vyprodukujeme.

 

 

 

River Blue

Tento dokument nás vezme na výlet po svete, aby nám ukázal tie najkrajšie rieky na svete, ale aj tie najznečistenejšie. Ukazuje nám odvrátenú tvár textilného priemyslu a dopad farbenia na prírodu.

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.apr 2021

Ako sa nosia vzorované nohavice?

Neutrálne farby a klasické siluety sú síce nadčasové a jednoducho nositeľné kúsky, avšak niekedy máme chuť aj na zmenu, viac...


Trendy móda | 12.apr 2021

Ako nosiť baleríny túto sezónu?

Balerínky patria k veľmi rozporuplným módnym kúskom, jedna polovica ich miluje a druhá nenávidí. Ide však o mimoriadne populárny a...


Trendy móda | 09.apr 2021

Jarné home office outfity so štýlom

Ešte stále mnohí z nás trávia svoje pracovné dni v domácej kancelárii. Za oknami sa nám rýchlo striedajú ročné obdobia...


Trendy móda | 07.apr 2021

Jarné trendy, ktoré stoja za vyskúšanie

Niektoré trendy si nás získajú okamžite, iné si vyžadujú čas. Tieto patria k tým odvážnejším, no túto sezónu určite stoja...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...