Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 29. február 2012

Mať štýl je úžasné

Už ste niekdy premýšľali nad tým, prečo sú práve Francúzsky a Talianky považované za najštýlovejšie oblečené ženy sveta? Prečo sa o Audrey Hepburn či Kate Moss hovorí ako o módnych ikonách?

Mať štýl je úžasné

29. 2. 2012

cartoon-woman-shoppingUž ste niekdy premýšľali nad tým, prečo sú práve Francúzsky a Talianky považované za najštýlovejšie oblečené ženy sveta? Prečo sa o Audrey Hepburn či Kate Moss hovorí ako o módnych ikonách? Odpoveď je jednoduchá – majú svoj vlastný štýl.

Možno si poviete, že súdiť človeka podľa toho, čo má oblečené, je pokrytecké. Dôležitá je predsa povaha a duša, nie to, aké kusy odevu má na sebe. Či sa nám to však páči alebo nie, slovné spojenie „šaty robia človeka" nevzniklo len-tak náhodou. Oblečenie a celkový výzor, je prvou vecou, ktorú si pri stretnutí na náš ľudia všimnú. Nie vždy sa môžeme prejaviť slovom či písmom, náš vzhľad však za nás komunikuje neustále. A nakoniec, všetci túžime po tom istom: nech to, čím komunikujeme, čo najlepšie zodpovedá našej jedinečnej osobnosti.

Kde začať?

Obliekanie je o postoji, ktorý zastávame. Ak teda nájdeme ten správny postoj k veciam, životu a sebe samému, nájdeme aj vlastný štýl v obliekaní. Ten by sa mal odvíjať od životného štýlu, módnych trendov a našej osobnosti. Samozrejme netreba zabúdať ani na stavbu tela, postavu. Vlastný štýl je niečo podobné ako všeobecne uznávané pravidlo, len je charakteristickejší a stálejší. Je to niečo, čo vás odčlení od ostaných, čo vás definuje, čo sa stane vašou neodmysliteľnou súčasťou. Tak napríklad u Anny Wintour sú to slnečné okuliare a účes, ktorý nezmenila už roky, u Michele Obamovej opasky a odhalené ramená, u Daphne Guiness strieborné vlasy s čiernym melírom a častokrát zahalený krk, a u Ines de la Fressange balerínky. Nuž a kto by zabudol na Coco Chanel, jej lásku k čiernej farbe a perlám? 

Kroky k sebapoznaniu

1. Nájdite svoj štýl. Prelistujte si módne časopisy a povystrihujte z nich to, čo sa vám najviac páči.
2. Napíše si zoznam desiatich vecí, ktoré máte zo svojho šatníka najradšej.
3. Spýtajte sa samaj seba, čo v obliekaní preferujete. Sú to džínsy, tirčko, balerínky? Alebo skôr dlhé voľné šaty? Preferujete minimalizmus, nohavicový kostým, bielu košeľu, malé čierne? Rada experimentujete alebo sa radšej držíte klasiky?
4. Zamyslite sa nad vaším postojom k módnym trendom. Spýtajte sa samej seba, čo sa vám na trendoch páči, či je to trend ako taký, alebo nálada, ktorú vyvoláva? Páči sa vám konkrétna vec, ktorá je momentálne v kurze, alebo je to skôr materiál a strih? Alebo oba? Odpovede následne aplikujte do vlastného šatníka. 

Základné štýly

Exituje množstvo štýlov, no každý sa aspoň trochu dotýka jedného z nasledovných. Podľa toho, čo ste o sebe zistili v predchádzajúcich krokoch, sa skúste prirovnať k jeho najvýstižnejším reprezentantkám: 

Klasický:

jackie-kennedy
Jackie O. Kennedy


kate-middleton-Jeff-J-Mitchell
Kate Middleton


jennifer_aniston
Jennifer Aniston


Romantický: 

dunst122390lo

Kirsten Dunst


Fullwalls.blogspot.com_Scarlett_Johansson72
Scarlett Johansson


Marilyn20Monroe20Photos2028
Marilyn Monroe


Dramatický:

jovovich1f910
Milla Jovovich


dita
Dita von Teese


lady-gaga-brit-brit-07
Lady Gaga


Bohémsky:

katemossfurvest
Kate Moss


rachel-zoe
Rachel Zoe


Nicole_Richie_Wallpaper
Nicole Richie


Eklektický:

Diana_Vreeland
Diana Vreeland


chloe-sevigny-fontainebleau-miami-beach-gran
Chloe Sevigny


mary-kate-olsen-04
Mary Kate Olsen


Nevyhnutnosť sebavedomia

Byť sebavedomá by malo byť vašou základnou charakteristickou črtou a ak vám sebavedomie chýba, tak na ňom popracujte. Úspech spočíva v dokonalom poznaní svojho tela. Sebavedomie vám ľahko napomôže aj pri nasledovaní módnych trendov. Tie sú nám čoraz viac nadosah ruky, ulice sa postupne začínajú zapĺňať tými, čo nabrali odvahu a neboja sa prejaviť svoju kreativitu, originalitu a jedinečnosť. Pretože nie vždy je to len o trendoch a o tom, čo je práve in. Ak poznáte svoje telo, poznáte aj to, čo vám najviac pristane a v čom sa cítite dobre, spokojne a sama sebou.

Čo vlastne znamená mať štýl? Kto rozhoduje o tom, kto ho má a ako ho získať? To sú len tri z množstva otázok, ktoré vŕtajú v hlave mnohým. Štýl je akceptovanie seba samej, toho, kým naozaj ste. A oblečenie je prostriedkom, ako to vyjadriť navonok. Byť štýlovo oblečená totiž vôbec nie je len výsadou Francúzok či Talianok, ktoré už po dlhé roky diktujú, čo sa nosí a bude nosiť. Verte či nie, každá z nás má štýl, treba ho len vedieť v sebe objaviť.

hair replacement systemspripravila: Barbora Dudinská


 

    8778

    Súvisiace články