Tak ako naše telo potrebuje jarný detox aj náš šatník si pýta po celoročnom používaní trochu čerstvého vzduchu a ozdravenia. Situácie, kedy veci odkladáme s presvedčením, že sa ešte zídu, poznáme všetci. Priznajme si však, že sú veci, ktoré už naozaj v našom šatníku nemajú čo hľadať alebo potrebujú úpravu. My vám poradíme ako na to.

 

detox

 

 

4 kroky k lepšiemu šatníku

Dnešným svetom hýbe minimalizmus a tzv. kapsulový šatník. Nie, nebojte sa. Nemusíte sa naraz vzdať všetkého. Poradíme vám však, ako bude rozhodovanie, či si vec nechať alebo vyhodiť, omnoho jednoduchšie.

1. Kontrola

Rozdeľte veci do dvoch skupín – veci, ktoré musia jednoznačne ostať a tie, ktorým sa treba venovať osobitne. Pri druhej skupine je potrebné odpovedať si na základné otázky:

a. Kedy som naposledy mala oblečený tento kus odevu?

b. Sedí mi ešte stále veľkosť?

c. Cítim sa v tom pohodlne?

d. V akom stave je oblečenie? Môžem ho obnoviť?

 

2. Starostlivosť

Samozrejmosťou je prišitie gombíkov a odstrihnutie nepekných visiacich nitiek. Okrem toho je veľa spôsobov ako oblečenie obnoviť. Chýba vám šnúrka v mikine? Použite saténové stuhy. Fantázii sa medze predsa nekladú.

 

3. Recyklácia

Dať zbohom oblečeniu nemusí automaticky znamenať, že pôjdu do kontajneru. Čipkované šaty budú vyzerať ako nové, ak ich oživíte kvetmi ak ak už tieto šaty nepotrebujete, čipkovaný top prerobený zo šiat bude ideálna voľba na jarný outfit.

 

4. Organizácia

Obnovený šatník ponúka priestor na lepšiu organizáciu. Zoraďte oblečenie podľa druhu a následne podľa farby. Jednoduchšie sa v ňom budete orientovať a ranné vystávanie pred šatníkom bude minulosťou.

Samozrejme, tento postup odporúčame opakovať a nemusíte čakať na jar. A možno jarný detox vo vašom šatníku urobí detox aj vo vašom živote. Zbavením sa starých vecí dáte totiž priestor pre nové.

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...