Tak ako naše telo potrebuje jarný detox aj náš šatník si pýta po celoročnom používaní trochu čerstvého vzduchu a ozdravenia. Situácie, kedy veci odkladáme s presvedčením, že sa ešte zídu, poznáme všetci. Priznajme si však, že sú veci, ktoré už naozaj v našom šatníku nemajú čo hľadať alebo potrebujú úpravu. My vám poradíme ako na to.

 

detox

 

 

4 kroky k lepšiemu šatníku

Dnešným svetom hýbe minimalizmus a tzv. kapsulový šatník. Nie, nebojte sa. Nemusíte sa naraz vzdať všetkého. Poradíme vám však, ako bude rozhodovanie, či si vec nechať alebo vyhodiť, omnoho jednoduchšie.

1. Kontrola

Rozdeľte veci do dvoch skupín – veci, ktoré musia jednoznačne ostať a tie, ktorým sa treba venovať osobitne. Pri druhej skupine je potrebné odpovedať si na základné otázky:

a. Kedy som naposledy mala oblečený tento kus odevu?

b. Sedí mi ešte stále veľkosť?

c. Cítim sa v tom pohodlne?

d. V akom stave je oblečenie? Môžem ho obnoviť?

 

2. Starostlivosť

Samozrejmosťou je prišitie gombíkov a odstrihnutie nepekných visiacich nitiek. Okrem toho je veľa spôsobov ako oblečenie obnoviť. Chýba vám šnúrka v mikine? Použite saténové stuhy. Fantázii sa medze predsa nekladú.

 

3. Recyklácia

Dať zbohom oblečeniu nemusí automaticky znamenať, že pôjdu do kontajneru. Čipkované šaty budú vyzerať ako nové, ak ich oživíte kvetmi ak ak už tieto šaty nepotrebujete, čipkovaný top prerobený zo šiat bude ideálna voľba na jarný outfit.

 

4. Organizácia

Obnovený šatník ponúka priestor na lepšiu organizáciu. Zoraďte oblečenie podľa druhu a následne podľa farby. Jednoduchšie sa v ňom budete orientovať a ranné vystávanie pred šatníkom bude minulosťou.

Samozrejme, tento postup odporúčame opakovať a nemusíte čakať na jar. A možno jarný detox vo vašom šatníku urobí detox aj vo vašom živote. Zbavením sa starých vecí dáte totiž priestor pre nové.

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.apr 2021

Ako sa nosia vzorované nohavice?

Neutrálne farby a klasické siluety sú síce nadčasové a jednoducho nositeľné kúsky, avšak niekedy máme chuť aj na zmenu, viac...


Trendy móda | 12.apr 2021

Ako nosiť baleríny túto sezónu?

Balerínky patria k veľmi rozporuplným módnym kúskom, jedna polovica ich miluje a druhá nenávidí. Ide však o mimoriadne populárny a...


Trendy móda | 09.apr 2021

Jarné home office outfity so štýlom

Ešte stále mnohí z nás trávia svoje pracovné dni v domácej kancelárii. Za oknami sa nám rýchlo striedajú ročné obdobia...


Trendy móda | 07.apr 2021

Jarné trendy, ktoré stoja za vyskúšanie

Niektoré trendy si nás získajú okamžite, iné si vyžadujú čas. Tieto patria k tým odvážnejším, no túto sezónu určite stoja...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...