V posledných rokoch sa začalo viac hovoriť o udržateľnosti, ekológii či recyklovaní. O túto stránku módy sa začali zaujímať influenceri, ale aj samotné módne domy či dizajnéri, a práve preto máme dnes bohatšiu ponuku udržateľných produktov ako kedykoľvek predtým. Tentokrát vám predstavíme to najlepšie medzi ekologickými teniskami.

FEIT

Newyorská značka tenisiek bola založená s účelom bojovať proti masovej produkcii. Každý ich model je ručne vyrábaný z prírodných materiálov, nepoužívajú žiadnu syntetiku a navyše sa produkujú v limitovaných edíciách do 60 kusov. Sú inšpirované 60.rokmi a pôsobia luxusne aj elegantne zároveň.

eko

 

 

Good News

Dover Street Market ešte len uvedie novú značku tenisiek, no už teraz sa na ňu módna verejnosť teší. Kolekcia bude pozostávať z klasických aj vyšších tenisiek, ktoré sú vyrobené z recyklovaných, organických a ekologických materiálov. Navyše sú farebné a ich vzory sršia pozitívnou energiou.

2

 

 

Yatay

Taliansky dizajnér a zakladateľ značky, Umberto De Marco, vyvíjal prototyp tenisiek Yatay celé dva roky. Napokon prišiel s uhladeným modelom v low-top a high-top strihoch, ktorý sa vyrába z recyklovaných vlákien a bio hrozienok, pričom podrážka je takisto vyrobená z rozložiteľného materiálu. Tenisky pritom vôbec nemuseli obetovať zo svojho talianskeho štýlu a pôsobia maximálne trendy a nadčasovo.

3

 

 

Veja

Francúzsku značku milujeme od roku 2005, no len niekoľko rokov dozadu si získala širšiu verejnosť. Ako prví priniesli možnosť tenisiek bez kompromisov, ktoré majú aj štýl no sú zároveň ekologické. Okrem toho samozrejme dohliadajú aj na etickú stránku výroby a stále hľadajú možnosti na zlepšenie.

4

 

 

Stella McCartney

Dizajnérka je pionierkou udržateľnosti a ekológie na trhu s luxusnou módou. Je inšpiráciou nielen pre exkluzívne módne domy, ale aj pre globálne značky či menších dizajnérov. Okrem spolupráce so značkou Adidas, pre ktorú pravidelne navrhuje udržateľné línie, má svoju rovnomennú značku, ktorá tvorí výhradne ekologické a etické produkty. Okrem samotných materiálov sa stále snaží inovovať aj samotné procesy a zlepšovať svoj prístup k životnému prostrediu.

5

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...