Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 7. február 2012

Oblečte sa do štíhlosti

Spomínate si na film „Donaha?" Pokiaľ áno, určite vám neunikla scéna s chudákom Daveom zabaleným do celofánu. Scéna z filmu vo vás určite vyvolala skôr vynútený smiech a po domácky vyrobené šaty na potenie mohli u niektorých určite vzbudiť spomienky.

Oblečte sa do štíhlosti

8. 2. 2012

legny_SveltesseSpomínate si na film „Donaha?" Pokiaľ áno, určite vám neunikla scéna s chudákom Daveom zabaleným do celofánu. Scéna z filmu vo vás určite vyvolala skôr vynútený smiech a po domácky vyrobené šaty na potenie mohli u niektorých určite vzbudiť spomienky. Našťastie od tej doby už boli vynalezené prostriedky, aby sme sa mohli topiť ako „sneh na slnku" aj bez námahy.

Najväčšími šampiónkami vo všetkých kategóriách boli naše babičky: Ich „nedotknuteľná" spodná bielizeň nemala vo svojich časoch konkurenciu a to predovšetkým na sploštenie brucha a vytvarovanie siluety a umožnila im tak ľahko vkĺznuť do tužkových sukní. V roku 2000 výrobcovia spodnej bielizne La Perla opäť uviedli na svetlo sveta objavy spustené pred desiatimi rokmi týkajúce sa sťahovacej spodnej bielizne (shapewear). Výsledkom bolo, že výrobcovia spodnej bielizne začali produkovať pančuchy a nohavičky, ktoré boli pravým opak toho, čo možno nazvať sexi a boli určené k sťahovaniu tukových vankúšikov, aby mohli ženy ľahko vkĺznuť do cigaretových nohavíc.

Táto, nie práve šik bielizeň, sa nedala nosiť viac ako dve hodiny a nijako sa o problematické partie nestarala. Z toho vznikla myšlienka pridať mikrokapsule s hydratačným a zoštíhľujúcim účinkom, a to predovšetkým do pančuchových vlákien.

Inovácia, ktorá bola na papieri úžasná, však v reálnom živote úspech nepriniesla: tri prania v práčke stačili k tomu, aby kozmetický účinok celkom zmizol. Myšlienka bola neskôr prevzatá značkou Royal Thermes Institut na rade produktov Svelteese – širokých pásov, nátelníkov, nohavičiek a nohavíc – v ktorých sú vlákna pravidelne doplňované o aktívne zoštíhľujúce látky.

Najnovším prírastkom v rade produktov Svelteese sú zoštíhľujúce legíny. Legíny pracujú na rovnakom princípe ako zoštíhľujúce nohavice. Legíny však postavu ešte viac zvýraznia, sú nepriesvitné a absolútne bez švov.

Viac informácií nájdete na stránke www.zestihlujucikalhoty.cz 

    7654

    Súvisiace články