Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 31. január 2012

Converse na jar/leto 2012

Minulý týždeň na tlačovej konferencii predstavila značka Converse novú kolekciu na obdobie jar/leto 2012. Táto kolekcia je mixom niečoho nového a retra, klasických siluet či nových materiálov a farieb.

Converse na jar/leto 2012

31. 1. 2012

Minulý týždeň na tlačovej konferencii predstavila značka Converse novú kolekciu na obdobie jar/leto 2012. Táto kolekcia je mixom niečoho nového a retra, klasických siluet či nových materiálov a farieb. Converse tentokrát čerpá aj zo svojich základov.

Kolekcia jar/leto 2012 je rozdelená do štyroch sekcií - Leto, Farby, Remix a špeciálna edícia, kam patrí napríklad spolupráca so značkou Marimekko alebo so svetoznámymi Gorillaz. Tí sa v rámci svojho desaťročného výročia rozhodli vydať okrem retrospektívneho CD s najväčšími hitmi svojej kariéry aj vlastnú kolekciu topánok, ktorú pre Converse navrhol komiksový umelec a spoluzakladateľ kapely Jamie Hewett. Potlač na topánkach tak odkazuje na imaginárny svet, ktorý pre kapelu stvoril a je inšpirovaný prebalmi albumov, ktoré Gorillaz behom svojej kariéry vydali. 

gorillaz

Kolekcia Leto

Tvorcovia nezabudli ani na teplé letné dni a večery. Žabky so špeciálne tvarovanou podrážkou, v ktorých vydržíte celý deň či tenisky Chuck Taylor All Star Dainty v tlmených pastelových farbách so zúženou siluetou a odľahčenou podrážkou.


leto


leto1


leto2

Kolekcia Remix

Táto kolekcia vznikla rozložením klasických Conversiek. Dizajnéri značky sa vyhrali s pôvodnými návrhmi a použili nové materiály a techniky. Vznikol špeciálny rad, ktorý ukazuje, ako je dobré skĺbiť osvedčenú klasiku s modernými postupmi a materiálmi.


remix


remix1

Kolekcia Farby

Farby sú o farbách. Aj preto tu nájdete novú paletu ôsmich odtieňov, vybraných pre túto sezónu. Červená, čierna a biela sú klasika, tak prečo tentokrát neskúsiť tyrkysovú, zelenú alebo oranžovú?


farby


farby1

Kolekcia Marimekko

Marimekko tento rok prichádza už po druhý raz a tenisky rozoznáte podľa jasne rozpoznateľných pestrofarebných potlačí. Navyše môžete vymeniť aj šnúrky a skombinovať výraznú potlač s kontrastnou farbou.


marrimeko

Converse navyše prišlo aj s novou radou s názvom "Komiks".

Tenisky s potlačou obľúbených komiksových hrdinov, vrátane Batmana. Myslím si, že to je milé osvieženie celého imidžu značky. Celá táto kolekcia bude dostupná až v lete sa priaznivé ceny.


komiks


komiks1

pripravila: Dominika Svetikova 

    3400

    Súvisiace články