Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 25. január 2012

„Gladstone bag“

Hovorí sa, že ak chcete dostať ženu do rozpakov, spýtajte sa na obsah jej kabelky. Veď všetko čo potrebuje na svoje každodenné fungovanie, vmestí do pár centimetrov kože, koženky či iného materiálu.

„Gladstone bag“

25. 1. 2012


doctors-bag-ss12Hovorí sa, že ak chcete dostať ženu do rozpakov, spýtajte sa na obsah jej kabelky. Veď všetko čo potrebuje na svoje každodenné fungovanie, vmestí do pár centimetrov kože, koženky či iného materiálu. Táto jar nám pripravila malé prekvapenie. „Gladstone bag" či „doktorská taška" už nie je výsadou lekárov. Práve naopak. Do popredia sa dostávala pomaly a potichu, no na jar 2012 zaútočí na naše srdcia a peňaženky celou silou.

História doktorskej tašky siaha na začiatok 19. storočia. Bola výsadou mužov ako napríklad doktorov, elektrikárov či inštalatérov. Skrátka všetkých, ktorí potrebovali mať aspoň kúsok svoj práce stále pri sebe. Táto taška bola považovaná za oveľa pohodlnejšiu a praktickejšiu ako kufor, ktorý je ideálny na dlhšie cesty. Jeho originálny magnetický spoj v strede tašky sa dal ľahko otvoriť a vnútro tašky ponúkalo bohatý priestor. Ako čas ubiehal, „gladstone bag" sa vyvíjala a menila svoju formu. Z čisto pracovnej pomôcky sa zmenila na trendy vychytávku.

Ako nosiť „doktorskú tašku"                                                                                gladstone-bag-ss12                                 
- tento druh tašky má veľmi špecifický tvar, preto si treba uvedomiť, že zatieni aj ostatné doplnky.
- toto nie je obyčajná kabelka, ktorú si vezmete keď vás čaká veľký nákup cestou domov. Treba s ňou zaobchádzať ako s klasickým vintage kúskom, ktorý je potrebné vedieť nosiť s eleganciou a sebavedomím.
- jednou z najlepších vlastností gladstone bag je jej využiteľnosť. Zmestíte do nej všetky potrebné papiere na poradu, no dokážete sa do nej zbaliť aj na krátku služobnú cestu či návštevu rodičov.
- pri výbere farby nepodliehajte módnym trendom. Vyberte si takú farbu, ktorá bude v móde aj o dva či tri roky – červenohnedá, čierna či námornícka. 

pripravila: Katarína Segešová 

    6192

    Súvisiace články