Posledný prehliadkový deň bol pestrý a predviedol množstvo zaujímavých kúskov. Ukázal nám, že naša česko-slovenská módna scéna sa vyvíja správnym smerom, je autentická a pritom nositeľná. Pozrite si kolekcie Martina Kohouta, Michaely Hriňovej či Borisa Kráľa.

 

title4

 

Martin Kohout

Veľmi umelecká a zasnívaná kolekcia Martina Kohouta kombinovala netradične pôsobiace štruktúry a samotné techniky prítomné na modeloch. Niektoré z nich pôsobili akoby boli vyrobené z pokrčeného umeleckého diela, iné zase akoby bol vyrobené z pavučiny. Strihy jednotlivých modelov pripomínali kúsky zo šatníka lesnej víly, iné zase referovali na garderóbu princeznej. Napriek romantickému konceptu tejto kolekcie, modely pôsobili akoby boli navrhnuté pre silné a odhodlané ženy.

 

 

Michaela Hriňová

Kolekcia dizajnérky Michaely Hriňovej bola na jednej strane ovplyvnená aktuálne street stylovou kultúrou, ale aj punk rockovým štýlom z 80. a 90.rokov. Elegantné siluety mali práve preto drsné detaily ako roztrapkané lemy, kožené elementy ši dokonca nápisy. Tie však kontrastovali na pozadí tradične elegantných látok a ich kombináciách. Športovejšie kúsky mali zase elegantnejšie detaily a preto sme mohli na prehliadkovom móle vidieť napríklad mikinu doplnenú perlami. Nás Michaela kolekciou pozitívne prekvapila.

 

 

Boris Kráľ

Keď sa spojí extravagantná móda 80.rokov a vplyv haute couture, musí to dopadnúť takto. Boris Kráľ stavila na výrazné siluety a prvky, ktoré definovali módu 80.rokov vrátane vysoko strihaných body či širokých ramien. K tomu sa pridala dokonalá znalosť strihu, ktorý mal konštrukčný, či dokonca architektonický charakter. Farby boli na jednej strane výrazné, no dopĺňali ich aj sofistikované odtiene modrej a ružovej. V detailoch sa dokonca objavili aj náznaky pop artu, ktoré celú kolekciu posúvali na úplne nový level.

 

 

Daniela Pešková

Z úplne iného súdka bola kolekcia Daniely Peškovej, ktorá ukázala svoj cit pre kombinovanie farieb a hru s materiálom. V tejto línii bola prítomná silná ženskosť a moderné cítenie, ktoré sa pretavili do jemných modelov. Na jednej strane sa dizajnérka zahrala s konceptom jednotlivých kúskov, ktoré boli precízne navrstvené alebo nazberané, ale nezabudla ukázať ani svoje vnímanie konštrukčného minimalizmu. Kolekcia stavila na dynamiku matných a lesklých materiálov, z ktorých sa zrodili sofistikované modely.

Foto: archív MBPFW

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 27.sep 2021

Na čo sa zamerať pri výbere pánskych hod...

Mohlo by sa zdať, že s príchodom chytrých mobilných telefónov náramkovým hodinkám odzvonilo. V skutočnosti sú ale pánske hodinky aj...


Trendy móda | 27.sep 2021

Nie všetci ju poznáme, možno nastal práv...

O čom bude reč? Možno ste sa už stretli s pojmom juta alebo ste ten výraz niekde započuli, ale nemáte s jutou osobnú...


Trendy móda | 24.sep 2021

Ženy ako inšpirácia v móde aj živote

Ženy pre online obchod s módou Answear.sk predstavujú nekonečný zdroj inšpirácie. Výber produktov, ktoré môžete v online obchode nájsť, ale aj...


Trendy móda | 24.sep 2021

Prečo je ruksak najlepšou voľbou pre ulo...

Niektorí ľudia sú povestní tým, že so sebou nosia veľké množstvo vecí. Vždy a všade. Niekedy sa to môže stať aj...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Farby do prechodného počasia

Prechodné obdobie medzi letom a jeseňou, kedy to nevyzerá ani na jednu sezónu, je ideálne na prepája...

Travel Stories s Bé Hà Nguyen

Sympatická Youtuberka Bé Hà je stelesnením pozitívnej energie, ktorú šíri prostredníctvom svojho You...

3 must-have kúsky do prechodného počasia

Koniec leta je pomaly tu a počasie si z nás v tomto období navyše zvykne aj poriadne strieľať. Vonku...