Posledný prehliadkový deň bol pestrý a predviedol množstvo zaujímavých kúskov. Ukázal nám, že naša česko-slovenská módna scéna sa vyvíja správnym smerom, je autentická a pritom nositeľná. Pozrite si kolekcie Martina Kohouta, Michaely Hriňovej či Borisa Kráľa.

 

title4

 

Martin Kohout

Veľmi umelecká a zasnívaná kolekcia Martina Kohouta kombinovala netradične pôsobiace štruktúry a samotné techniky prítomné na modeloch. Niektoré z nich pôsobili akoby boli vyrobené z pokrčeného umeleckého diela, iné zase akoby bol vyrobené z pavučiny. Strihy jednotlivých modelov pripomínali kúsky zo šatníka lesnej víly, iné zase referovali na garderóbu princeznej. Napriek romantickému konceptu tejto kolekcie, modely pôsobili akoby boli navrhnuté pre silné a odhodlané ženy.

 

 

Michaela Hriňová

Kolekcia dizajnérky Michaely Hriňovej bola na jednej strane ovplyvnená aktuálne street stylovou kultúrou, ale aj punk rockovým štýlom z 80. a 90.rokov. Elegantné siluety mali práve preto drsné detaily ako roztrapkané lemy, kožené elementy ši dokonca nápisy. Tie však kontrastovali na pozadí tradične elegantných látok a ich kombináciách. Športovejšie kúsky mali zase elegantnejšie detaily a preto sme mohli na prehliadkovom móle vidieť napríklad mikinu doplnenú perlami. Nás Michaela kolekciou pozitívne prekvapila.

 

 

Boris Kráľ

Keď sa spojí extravagantná móda 80.rokov a vplyv haute couture, musí to dopadnúť takto. Boris Kráľ stavila na výrazné siluety a prvky, ktoré definovali módu 80.rokov vrátane vysoko strihaných body či širokých ramien. K tomu sa pridala dokonalá znalosť strihu, ktorý mal konštrukčný, či dokonca architektonický charakter. Farby boli na jednej strane výrazné, no dopĺňali ich aj sofistikované odtiene modrej a ružovej. V detailoch sa dokonca objavili aj náznaky pop artu, ktoré celú kolekciu posúvali na úplne nový level.

 

 

Daniela Pešková

Z úplne iného súdka bola kolekcia Daniely Peškovej, ktorá ukázala svoj cit pre kombinovanie farieb a hru s materiálom. V tejto línii bola prítomná silná ženskosť a moderné cítenie, ktoré sa pretavili do jemných modelov. Na jednej strane sa dizajnérka zahrala s konceptom jednotlivých kúskov, ktoré boli precízne navrstvené alebo nazberané, ale nezabudla ukázať ani svoje vnímanie konštrukčného minimalizmu. Kolekcia stavila na dynamiku matných a lesklých materiálov, z ktorých sa zrodili sofistikované modely.

Foto: archív MBPFW

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...