Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 6. november 2012

Nicolas Ghesquiere opúšťa značku Balenciaga

Po odchode Stefana Pilatiho z Yves Saint Laurent zasiahla módny svet nečakaná správa o odchode Nicolasa Ghesquierea z francúzskeho módneho domu Balenciaga, v ktorom pôsobil ako jeho kreatívny riaditeľ dlhých 15 rokov.Plodná spolupráca obdivovaného návrhára so značkou Balenciaga sa podľa vzájomnej dohody ukončí už onedlho, a to 30. novembra.

Nicolas Ghesquiere opúšťa značku Balenciaga

6.11.2012

Po odchode Stefana Pilatiho z Yves Saint Laurent zasiahla módny svet nečakaná správa o odchode Nicolasa Ghesquierea z francúzskeho módneho domu Balenciaga, v ktorom pôsobil ako jeho kreatívny riaditeľ dlhých 15 rokov.

Balenciaga_Ghesqiere_01Plodná spolupráca obdivovaného návrhára so značkou Balenciaga sa podľa vzájomnej dohody ukončí už onedlho, a to 30. novembra. Nicolas Ghesquiere prišiel do módneho domu v roku 1997 ako 25-ročný. Dovtedy pracoval pre viaceré značky, či ako asistent Jeana Paula Gaultiera, až Balenciaga však preňho znamenala zaradenie medzi popredných tvorcov. Módnemu domu však nezostal nič dlžný, Ghesquiere vniesol do kolekcií mladého novátorského ducha, rozšíril komerčný dosah značky a priblížil ju aj širšiemu okruhu záujemcov, vďaka čomu sa Balenciaga etablovala medzi najvplyvnejšími svetovými labelmi.

"Cristóbal Balenciaga bol majstrom, géniom, ktorého avantgardná vízia diktovala najvýznamnejšie módne trendy a inšpirovala generácie dizajnérov," povedal François-Henri Pinault, predseda a CEO spoločnosti PPR, ktorá vlastní značku Balenciaga. Ako dodal, výnimočný kreatívny talent Nicolasa Ghesqierea znamenal umelecký prínos, ktorý bol pre obrovský vplyv módneho domu kľúčový. Momentálne zostáva meno Ghesqierovho nástupcu neznáme, samotný dizajnér rovnako neprezradil ani to, kam povedú jeho ďalšie kroky.

Balenciaga_Ghesqiere_02 Balenciaga_Ghesqiere_03
Aktuálnou tvárou značky Balenciaga je hviezda ságy Twilight, herečka Kristen Stewart (vľavo). Ghesqiereovou múzou však dlho bola herečka a speváčka Charlotte Gainsbourg (vpravo), dcéra britskej hereckej ikony Jane Birkin a francúzskeho speváka a textára Serge Gainsbourga.

Ukážka z kolekcie jeseň - zima 2012/2013Ukážka z kolekcie jar - leto 2013


pripravila: Anna Salvová
foto: Balenciaga, GoRunaway, Monica Feudi, Steven Meisel, Via WWD

 

    3557

    Súvisiace články