Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 20. október 2012

Móda verzus fastfood

V mekke módy, v talianskom Miláne, došlo k súboju dvoch silných spoločností. Kameňom úrazu sa stal obchodný priestor na prestížnej adrese v nákupnej galérii Vittorio Emanuele.Galleria Vittorio EmanuelleJednotku si dlhodobo prenajímala sieť s rýchlym občerstvením McDonald´s, novým nájomcom sa však stala Prada, ktorá tu otvorila svoju druhú prevádzku na vychytenej módnej ulici.

Móda verzus fastfood

20.10.2012

V mekke módy, v talianskom Miláne, došlo k súboju dvoch silných spoločností. Kameňom úrazu sa stal obchodný priestor na prestížnej adrese v nákupnej galérii Vittorio Emanuele.

Vittorio_Emanuelle_IIGalleria Vittorio Emanuelle

Jednotku si dlhodobo prenajímala sieť s rýchlym občerstvením McDonald´s, novým nájomcom sa však stala Prada, ktorá tu otvorila svoju druhú prevádzku na vychytenej módnej ulici. McDonald´s zažaloval mesto hneď potom, ako bol po 20 rokoch donútený opustiť svoj exkluzívny priestor. McdonaldsTlaky na presun fastfoodového reťazca sa objavovali dlhodobo, zástupcovia McDonald´s tvrdia, že je to aj výsledok vzájomnej súdržnosti značky Prada so susediacimi prevádzkami, v ktorých sídlia značky Louis Vuitton a Gucci. V súčasnosti požaduje fastfood odškodné od mesta vo výške 24 miliónov eur. Tieto prostriedky by podľa výkonného riaditeľa talianskej siete reštaurácií, Roberta Masiho, mali vynahradiť ujmu v dôsledku verejného poškodzovania a znemožnenia reštaurácii odovolať sa proti rozhodnutiu. „Obchodom ako Prada alebo Gucci prítomnosť McDonald´s zrejme veľmi nenahrávala prestíži galérie," povedal taliansky poradca pre luxus, Salvo Spagna. „Problém pravdeobodne nastal v tom, že vôbec nezapadla do celkového obrazu milánskej salónnej elegancie."

Prada_01Kolekcia SS13 značky Prada

text: as
foto: GoRunaway, Tripadvisor
zdroj: Vogue.co.uk/Guardian

 

    2448

    Súvisiace články