Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Módne ikony / 3. júl 2012

Michaela Korsa kúpite už aj v Čechách

Výber z kolekcií renomovaného návrhára Michaela Korsa si môžu nadšenci jeho módy zakúpiť už aj v Čechách, a to prostredníctvom internetového obchodu s luxusnou módou BeInStyle.cz.   Modely Michaela Korsa nosia s obľubou hollywoodske hviezdy ako Jennifer Lopez a Catherine Zeta-Jones, topmodelka Heidi Klum či dokonca prvá dáma USA, Michelle Obama.

Michaela Korsa kúpite už aj v Čechách

3.7.2012

Výber z kolekcií renomovaného návrhára Michaela Korsa si môžu nadšenci jeho módy zakúpiť už aj v Čechách, a to prostredníctvom internetového obchodu s luxusnou módou BeInStyle.cz.

 

Michael_Kors_kabelky
Modely Michaela Korsa nosia s obľubou hollywoodske hviezdy ako Jennifer Lopez a Catherine Zeta-Jones, topmodelka Heidi Klum či dokonca prvá dáma USA, Michelle Obama. Michael Kors je vôbec prvý Američan, ktorému sa podarilo preraziť na európskych prehliadkových mólach. Samozrejme, značnej obľube sa táto značka teší aj mimo sveta celebrít, čo je pre slávneho dizajnéra najväčším zadosťučinením. „Keď vidím na ulici obyčajných ľudí oblečených do mojich vlastných modelov, keď majú v ruke moju kabelku a všetko dokonale ladí, vtedy si hovorím, že niečo robím dobre...," hovorí Michael Kors.

 

Michael_Kors_profil_a_sandaly

Dizajnér, pôvodným menom Karl Anderson, sa narodil 9. augusta 1959 na Long Islande v štáte New York. Jeho matka bola relatívne úspešnou modelkou. Keď mal chlapec päť rokov, vydala sa za Michaela Davida Korsa a malý Michael prijal jeho priezvisko. Vyrastal v New Yorku a sníval o kariére herca. V 14 rokoch začal navštevovať lekcie herectva a prišlo rozčarovanie – nevedel spievať ani tancovať. Na hodinách v hereckej škole si ale, našťastie, uvedomil, že by svoj čas trávil radšej nákupmi, než hrávaním etúd zo Shakespeara. Svoju novú cestu začal na Fashion Institute of Technology v New Yorku, kde študoval módne návrhárstvo. Kariéra Michaela Korsa začala v roku 1981, kedy prezentoval prvú dámsku módnu kolekciu určenú pre pestížne módne domy Bloomingdales, Bergdorf Goodman, Neiman Marcus a Saks Fifth Avenue. Úspech sa dostavil a kolekcia bola obratom vypredaná. V Spojených štátoch bol ikonou, ale Európa zostávala aj naďalej vzdialená. Zlom prišiel v 90. rokoch, kedy bol ako prvý americký návrhár pozvaný na módny týždeň v Paríži a dokázal zmeniť pohľad amerických žien na americkú módu. V roku 1997 sa stal Michael Kors kreatívnym riaditeľom a hlavným dizajnérom francúzskej značky Celine, kde vytvoril kritikmi ocenenú kolekciu ready-to-wear. V roku 2003 Celine opustil, aby mohol vybudovať vlastnú značku, ktorú svetu predstavil nasledujúci rok. Podobne ako ďalší úspešní návrhári, nezostal len pri oblečení. Pod jeho menom dnes vznikajú aj kolekcie topánok, kabeliek či hodiniek. Michael Kors je šťastne ženatý so svojím dlhoročným partnerom Lancom LePerem, s ktorým prežil niekoľko rokov v Južnej Afrike. Práve tu načerpal inšpiráciu pre tohtoročnú jarnú a letnú kolekciu, plnú farieb džungle a voľných siluet. Michael Kors je nositeľom množstva ocenení a jeho úspech dokumentuje aj hodnota akcií firmy, ktorá sa krátko po vstupe na burzu v decembri 2011 zdvojnásobila, a to bez ohľadu na panujúcu finančnú krízu.

 

V českom internetovom obchode aktuálne nájdete letné kožené sandále v najrozličnejších prevedeniach a farbách, decentné kabelky aj objemnejšie tašky, peňaženky, púzdra na iPad, hodinky alebo napríklad originálne prívesky na kľúče v tvare srdca. Vybrané produkty si môžete prezrieť aj osobne v showroome BeInStyle.cz, ktorý sídli v Černošiciach pri Prahe.

Zdroj: 2media.cz

    4233

    Súvisiace články