Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 26. jún 2012

Daphne Guiness vydraží šaty od McQueena

Zajtra večer sa uskutoční aukcia úžasných módnych kúskov Alexandra McQueena zo šatníka Daphne Guiness, známej umelkyne, módnej ikony a dedičky Arthura Guinessa.„McQueen a Daphne predstavovali elektrizujúce spojenie inšpirácie a kreativity. Ich priateľstvo poznačilo podstatnú časť ich životného príbehu, a preto aj mnohé modely vytvorené špeciálne pre Daphne, napríklad strieborné šaty s aukčným číslom 41, predstavujú oveľa viac než len výber z diela," uviedol kurátor aukcie, Pat Frost.

Daphne Guiness vydraží šaty od McQueena

26.6.2012

Zajtra večer sa uskutoční aukcia úžasných módnych kúskov Alexandra McQueena zo šatníka Daphne Guiness, známej umelkyne, módnej ikony a dedičky Arthura Guinessa.

„McQueen a Daphne predstavovali elektrizujúce spojenie inšpirácie a kreativity. Ich priateľstvo poznačilo podstatnú časť ich životného príbehu, a preto aj mnohé modely vytvorené špeciálne pre Daphne, napríklad strieborné šaty s aukčným číslom 41, predstavujú oveľa viac než len výber z diela," uviedol kurátor aukcie, Pat Frost. Šaty a topánky patriace ku klasickým McQueenovým modelom si budú môcť zakúpiť zberatelia, módni tvorcovia aj fanúšikovia.

 

Medzi najvýznamnejšie kúsky aukcie patria skulpturálne tvarované zvonové šaty od Alexandra McQueena, dlhá róba z dielne Christian Lacroix či čierne minišaty značky Chanel. K ďalším aukčným predmetom sa zaraďujú fotografie Maria Testina a Bryana Adamsa.

 

Testino_Daphne_Guiness_320x480

Fotografia Daphne Guiness od Maria Testina (2008). Jej cena sa odhaduje na 20 000 až 30 000 libier.


Samotná myšlienka aukcie však vzišla zo spolupráce Daphne Guiness s Juliou Delves Broughton, sestrou zosnulej módnej redaktorky Isabelly Blow, ktorá medzi prvými odhalila McQueenov skvelý talent. Daphne s Juliou chcú aukciou vzdať „hold Issie a jej plánom", aj preto budú zisky z predaja putovať do nadácie Isabella Blow Foundation, ktorá bola zriadená na podporu britského módneho priemyslu a na vzdelanie študentov odevného dizajnu.

„Od samého začiatku je to veľmi vzrušujúce," vyznal sa pre Vogue kurátor Pat Frost. „Práca s Daphne a jej tímom nás veľmi bavila. Navyše, z historického hľadiska sme získali oveľa vyššiu pridanú hodnotu, pretože sme mohli zaznamenať niekoľko skutočne ikonických módnych okamihov. Osobne sa mi páči najmä súhra umeleckého a módneho sveta, ktorú tieto šaty podnietili. Módu považujem za formu súčasného umenia a teším sa, že tento názor zdieľajú viacerí."

Zdroj: Vogue.com

pripravila: Anna Salvová

    3259

    Súvisiace články