Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 13. jún 2012

Masion Martin Margiela pripraví kolekciu pre H&M

Značka H&M ohlásila spoluprácu s Maison Martin Margiela, jedným z najvýznamnejších módnych domov súčasnosti. Kolekcia pre mužov a ženy bude dostupná od 15.

Masion Martin Margiela pripraví kolekciu pre H&M

13.6.2012

Značka H&M ohlásila spoluprácu s Maison Martin Margiela, jedným z najvýznamnejších módnych domov súčasnosti. Kolekcia pre mužov a ženy bude dostupná od 15. novembra 2012 v približne 230 obchodoch H&M, ako aj online.

Kultová francúzska značka Maison Martin Margiela, ktorá sa teší veľkej priazni módnych znalcov, už dlho ovplyvňuje módne trendy svojimi radikálnymi myšlienkami a experimentmi. Po celý čas si razila vlastnú cestu, často mimo konvenčných módnych chodníčkov. Značka H&M vďaka spolupráci obohatí kolekciu o hravosť typickú pre tento francúzsky módny dom a zároveň umožní nadšencom Maison Martin Margiela kúpiť si nevšedné kúsky navrhnuté špeciálne pre túto príležitosť.
„Veľmi sa tešíme, že môžeme prezentovať oblečenie Maison Martin Margiela prostredníctvom značky H&M, ktorá ponúkne novú interpretáciu našej vízie. Demokracia v móde bola vždy stredobodom našej kreativity a spolupráca s H&M nám umožňuje posunúť tento prirodzený inštinkt ešte ďalej. Kontrastné svety oboch domov spojíme spôsobom, ktorý určite všetkých prekvapí," sľubuje značka Maison Martin Margiela.
Francúzsky módny dom pred individualizmom uprednostňuje tímovú povahu spolupráce, v ktorej sa ideály rodia z túžby po koncepte a kreativite. Vo svojich kolekciách znovu objavuje objemy, modifikuje tvary, mení a posúva tradičné využitie odevu a narúša klasické názory na módu. „Maison Martin Margiela patrí medzi najvplyvnejšie módne domy posledných troch dekád. Teším sa zo spolupráce, pretože módnym nadšencom z celého sveta dáme takto šancu nosiť kúsky od Maison Martin Margiela. Táto spolupráca bude veľkým a nezabudnuteľným módnym momentom," avizuje Margaret van den Bosch, kreatívna poradkyňa značky H&M.
Maison Martin Margiela nadviaže na tradíciu spolupráce H&M so zvučnými menami módneho priemyslu ako Versace, Lanvin, Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons alebo Marni, ktorá bola zatiaľ poslednou.

 

Ukážky kolekcie Premiére od Maison Martin Margiela

 

pripravila: Anna Salvová

    2609

    Súvisiace články