Britská dizajnérka Pheobe Philo sa vracia po troch rokoch na módnu scénu. Svojim odchodom zo svojej poslednej pozície kreatívnej riaditeľky v módnom dome Celine zlomila srdcia mnohýcm milovníkom módy, avšak teraz si pre nás prichystala niečo skutočne špeciálne.

 

pheobe philo studio značka dizajnérka lvmh

 

Pheobe Philo zakladá módny dom Pheobe Philo Studio, v ktorom má menšinový podiel aj skupina LVMH. Podľa oficiálnej tlačovej správy bude jej značka založená na výnimočnej kvalite a dizajne, na čo sme si už pri dizajnérke zvykli všade, kam prišla, či už to bola spomínaná pozícia kreatívnej riaditeľky v Celine, Chanel alebo Alaïa.

Od jej odchodu zo Celine v roku 2017 ubehlo dosť času a o dizajnérke nebolo veľmi počuť. V tichosti však pracovala na svojej vlastnej značke, ktorú si už jej roky strávené na vrchole módneho sveta doslova pýtali. Keďže Philo spolupracovala s LVMH v rámci svojich predchádzajúcich pozícii, táto spolupráca bola pre obe strany prirodzeným vývojom.

 

Pheobe Philo Studio

So založením novej značky sa objavili aj veľké očakávania. Všetci fanúšikovia dizajnérky čakajú na jej typický moderný, nedbalý minimalizmus, ktorým doslova oživila Celine a pretvorila ju na jednu z IT značiek modernej éry. Jej tvorba v módnom dome Celine je pravdepodobne veľkou nápovedou, kam bude smerovať tvorba jej vlastnej značky.

Jej štýl a vízia moderného šatníka jsú založené na nadčasovosti a klasických kúskoch, ktoré však majú výrazne univerzálny look využiteľný v najrôznejších štýloch a kombináciách. Sofistikovaný a pritom nedbalý look je to, čo počas jej éry doslova definovalo značku Celine. Jej tvorba však doslova podnietila prerod mnohých ďalších značiek a nastavila novú estetiku, ktorou sa inšpirovala napríklad Bottega Veneta.

 

Kedy začína?

Dizajnérka dosiaľ nešpecifikovala, kedy sa dočkáme predstavenia prvej kolekcie, ale prezradila, že nakúpiť nové kúsky budeme môcť už v januári 2022. Jej minimalistický prístup so chic nádychom by mohol pre módny svet znamenať konečne presun od luxusného streat wearu a maximalizmu, ktoré aktuálne vládnu. Očakávať môžeme exkluzívne materiály, lichotiace siluety a čisté línie, niektorí dokonca predpovedajú, že aj ekologický a udržateľný prístup. Zatiaľ však nemáme žiadne presnejšie informácie o tom, akým smerom sa dizajnérka bude uberať.

 

Foto: Instagram / Pheobe Philo

 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...