Clare Waight Keller sa postarala o jedny z najikonickejších svadobných šiat z dielne módneho domu Givenchy, ktoré navrhla pre Meghan Markle, ktorá si brala Princa Harryho. Jej tvorbu si obľúbili zástupy celebrít a do tradičného módneho domu vniesla moderného, progresívneho ducha. Napriek tomu 10.apríla značka oznámila, že ako kreatívna riaditeľka končí. O nástupcovi sa nehovorilo, až doteraz.

 

matthew m williams givenchy kreatívny riaditeľ

 

Po viac ako dvoch mesiacoch po oznámení odchodu Clare Waight Keller z Givenchy sa dozvedáme, kto po nej prevezme pozíciu kreatívneho riaditeľa. Stáva sa ním dizajnér Matthew M. Williams, ktorý bude mať na starosti dámsku aj pánsku read-to-wear kolekciu, kolekciu doplnkov, ale aj haute couture kolekciu.

„Som veľmi rád, že Matthew M. Williams sa pridáva do skupiny LVHM. Od momentu, keď sa zúčastnil súťaže LVHM Prize, bolo pre nás potešením sledovať jeho tvorbu a vývoj jeho talentu. Verím, že jeho vízia modernosti bude skvelou príležitosťou pre Givenchy odštartovať novú kapitolu sily a úspechu,“ povedal CEO a predseda LVMH Fashion Group, Sidney Toledano.

 

1  2  3 

Kolekcia 1017 ALYX 9SM SS20

 

34-ročný dizajnér - samouk pochádza z Chicaga a aj napriek tomu, že nemá žiadne formálne vzdelanie v módnom dizajne, dokázal v roku 2015 založiť dnes populárnu značku Alyx, ktorú milujú známe osobnosti po celom svete. V roku 2016 sa zároveň stal finalistom súťaže LVMH Prize a následne sa jeho značka rozrástla a zmenila názov na 1017 Alyx 9SM. Ako dizajnér je známy svojimi technologickými inováciami, netypickými postupmi a experimentovaním s kreativitou, čo chce zároveň priniesť aj do módneho domu Givenchy.

 

4  5  6 

Kolekcia 1017 ALYX 9SM SS20

 

„Som poctený, že sa môžem pridať do módneho domu Givenchy. Jeho unikátna pozícia a nadčasová aura z neho robia nepopierateľnú ikonu a ja sa teším na to, ako začnem pracovať s celým tímom a ateliérom, na to, ako sa posunieme do novej éry založenej na modernosti a inkluzivite,“ povedal dizajnér.

Prvá kolekcia Matthew M. Williamsa pre módny dom Givenchy bude predstavená v jesennej edícii týždňov módy v Paríži, ktorá by sa mala uskutočniť v októbri tohto roku.

 

Foto: Getty

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 21.apr 2021

Krok ku udržateľnej móde so správnymi lá...

Udržateľnosť v módnom priemysle závisí na celkovom prístupe a začína na jednotlivcoch. Je to celý systém, ktorý si vyžaduje zmenu...


Trendy móda | 20.apr 2021

Fashion Revolution Week: Módny priemysel...

Od 19. do 25.apríla prebieha Fashion Revolution Week, globálna kampaň, ktorej cieľom je šíriť osvetu a víziu udržateľnosti v módnom...


Trendy móda | 19.apr 2021

Šperk ako umenie

Taliansky klenotnícky dom Roberto Coin v sebe spája znalosť remeselných tradícií s inovatívnym dizajnom novej éry, vďaka čomu je už...


Trendy móda | 19.apr 2021

Aké topánky nosiť s mom jeans?

Mom jeans sú veľmi populárnym kúskom, ktorý by sme našli v mnohých moderných šatníkoch. Sú pohodlné, chic a využiteľné na...

 

Naše tipy

Predplatné, ktorým si urobíte radosť

Vedeli ste, že predplatné sa už netýka iba magazínov? Dnes si môžete veľmi jednoducho predplatiť vše...

Jarné outfity podľa Kalifornčaniek

Kalifornia sa takmer celoročne teší z príjemného počasia, ktoré by sme mohli prirovnať k teplejšej j...

Jarné upratovanie je terapia pre vás aj ...

Ku jari už tak autmaticky patrí aj veľké upratovanie, umývanie okien, organizácia šatníka a hĺbkové ...