Jean Paul Gaultier ukončil svoju kariéru v módnom dizajne po 50.rokoch od založenia svojej značky. V priebehu týchto rokov sa zapísal do hsitórie mnohými ikonickými kúskami, unikátnymi kolekciami a netradičnými prehliadkami. Aká však bola jeho posledná?

 

jpg

 

Bola to rozlúčka vo veľkom štýle! Na svojej poslednej módne prehliadke si dal dizajnér skutočne záležať a pre svojich hostí pripravil skvelú show plnú nielen úchvatných dizajnových skvostov, ale aj zábavy. Touto kolekciou ponúkol akýsi prierez svojou tvorbou a jej charakteristických znakov ako inovatívnosť a radosť zo života či viac konkrétne prvky ako kúsky pripomínajúce spodnú bielizeň alebo námornícke motívy. Na tejto prehliadke sa na móle objavilo viac ako 200 outfitov, pričom každý z nich vynikal v inom štýle.

Prehliadka sa uskutočnila v parížskom divadle Théâtre du Châtelet a medzi pozvanými sa objavilo množstvo zaujímavých osobností a blízskych priateľov dizajnéra ako Carla Bruni, Isabel Marant, Christian Louboutin, Mary Katrantzou či Dries Van Noten. Všetci jeho hostia hneď pri vstupe dostal do rúk list, na ktorom bolo napísané: „Myslím si, že móda sa musí zmeniť. Na svete je príliš veľa vecí a príliš veľa takých, ktoré sú na nič. Nevyhadzujte ich, recyklujte ich!“ Odkázal nielen všetkým prítomným, ale aj celému módnemu svetu a touto filozofiou sa riadil aj pri svojej poslednej kolekcii, v ktorej oživil ikonické modely zo svojich archívov a upcykloval ich do novej, haute couture kolekcie.

 

Bola to retrospektívna prehliadka, ktorú v podstate odštartoval symbolický „pohreb“ jeho značky. Následne sa na móle prestriedalo množstvo modelov, ktoré nám pripomenuli históriu a vývoj dizajnérovej tvorby a ich neustále recyklácia a inovovanie. Prehliadkou sprevádzal Boy George, ktorý spieval Back to Black a na móle sa striedali modelky najrôznejšie veku, veľkostí a rás. Medzi nimi sa objavili súčasné hviezdy modelingu ako Irina Shayk, Gigi a Bella Hadid, Karlie Kloss či Winnie Harlow, ale aj ikonická Yasmin Le Bon, dizajnérova múza Coco Rocha, a jeho blízka kamarátka Dita Von Teese. Modelingovú premiéru zažila aj dcéra Michaela Jacksona, Paris.

 

Farebná paleta bola bohatá, presne taká, aká bola celá kariéra dizajnéra. Pohybovala sa od jednoduchých a základných farieb ako biela a čierna až po výrazné odtiene červenej, fialovej, prípadne hravé a extravagantné motívy či odvážny patchwork. Siluety boli jednoduché a provokatívne, ale aj opulentné a teatrálne. Jednoducho sa našlo medzi nimi všetko, čo definuje dizajnérovu tvorbu. 

 

Pozrite si celú prehliadku

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 07.máj 2021

Deň matiek so značkou Fendi

Na oslavu Dňa matiek si značka Fendi pripravila pestrú ponuku štýlových darčekov, ktoré sú inšpirované nielen trendami tejto sezóny, ale...


Fashion Week | 05.máj 2021

Minulosť a budúcnosť na treťom prehliadk...

Posledný prehliadkový deň na Mercedes-Benz Prague Fashion Week nás zobral do minulosti aj budúcnosti. Dizajnérky Michaela Hriňová a Denisa Dovala...


Trendy móda | 05.máj 2021

Must-have sezóny: 90’s slnečné okuliare

Milovníci retro trendov, zbystrite! Ďalšie trendy z 90.rokov ožívajú a tentokrát prichádzajú na scénu vo forme doplnkov. Počas jari a...


Trendy móda | 05.máj 2021

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek k nám už...

 

Naše tipy

Nadčasové outfity, ktoré neprestanú bavi...

Vo svete neustále meniacich sa trendov zakaždým nájdeme prvky, ktoré pretrvávajú. Neprestávajú nás b...

Beauty test: TOP 10 laky na nechty

Manikúra se na dlouhé měsíce stala domácí záležitostí, i pokud jste na to dosud nebyly zvyklé. Recep...

Spring Vibes: Jarné farebné kombinácie

Prineste do svojho outfitu jarnú atmosféru pomocou farieb. Stavte na jemné odtiene pastelov alebo na...