Sofistikované, silné a neustále chic. Také sú Talianky. Preto sa teraz pozrieme do ulíc Talianska, kde nájdeme poriadne štýlové outfity, ktorými sa pokojne môžeme inšpirovať aj my. Aké must-haves nechýbajú Taliankam na jeseň v šatníku?

Čižmy po kolená

Zrejme najobľúbenejší kúsok sezóny sa nevyhol ani talianskym šatníkom. Čižmy po kolená nosia všetci od Chiary Ferragni až po Vittoriu Ceretti. Sú skvelým kúskom na vytváranie uvoľnených, street stylových outfitov. Hodia sa ku šatám, sukniam, ale aj ku džínsom a širokým nohaviciam.

italians@giorgiatordini

 

 

Umelé kožušiny

Kožušiny tak nejako vždy išli ruka v ruke s talianskym šarmom. Avšak teraz si už aj talianske značky uvedomujú, že pravé kožušiny sú jednoducho prežitok. Preto známe osobnosti z talianskej módnej scény siahajú po tých umelých. Navyše im poskytujú slobodu vo výbere tých najrôznejších štýlov a farieb. Talianky uprednostňujú extravagantnejšie a poriadne chlpaté kúsky, ktorými vytvárajú street-stylové, ale aj elegantné outfity.

gildaambrosio@gildaambrosio

 

 

Nohavicový kostým

Ženskosť podčiarknutá silnými prvkami inšpirovanými pánskym šatníkom vytvárajú krásny kontrast ku zmyselnosti a tajomnosti. Takisto sa dajú nosiť na najrôznejšie spôsoby, avšak nezabúdajú na svoju elegantnú stránku. Nohavicové kostýmy sa preto stali módnou uniformou každej boss babe.

veronicaferarro@veronicaferarro

 

 

Nevšedné svetre

Zatiaľ čo sa módny svet rozplýva nad neutrálnymi farbami a klasickými vzormi, Talianky ostávajú verné svojej živelnosti, ktorú do outfitov prinášajú vďaka pútavým svetrom. Niekedy ide o zaujímavý vzor, napríklad zvierací či geometrický, inokedy stavia na výrazné neónové farby, logá či slogany.

aminamuaddi@aminamuaddi

 

 

Motorkárske čižmy

Talianky nosili motorkárske čižmy ešte predtým, ako sme im všetci túto sezónu podľahli. Preto s nimi vedia vytvoriť tie najštýlovejšie outfity. Pokojne si ich obujú ku elegantným, tylovým šatám, alebo ich klasicky doplnia ku džínsom a chunky svetru. Skvelo sa tiež hodia ku teplákom a pleteným setom.

chiaraferragni@chiaraferragni

 

 

Svetrové šaty

Bohémsku stránku nechávajú vyniknúť aj vďaka pleteným šatám. Niekedy ide o maxi modely, inokedy zase o mini kúsky. Tie kombinujú opäť po svojom, rebelsky, žensky a odvážne. Pokojne cez nich prehodia oversized páperovú bundu, no vedia ísť na to aj elegantnejšie vďaka spomínaným umelým kožuchom či sakám.

chiarabiasi@chiarabiasi

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...


Fashion Week | 26.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...