Sofistikované, silné a neustále chic. Také sú Talianky. Preto sa teraz pozrieme do ulíc Talianska, kde nájdeme poriadne štýlové outfity, ktorými sa pokojne môžeme inšpirovať aj my. Aké must-haves nechýbajú Taliankam na jeseň v šatníku?

Čižmy po kolená

Zrejme najobľúbenejší kúsok sezóny sa nevyhol ani talianskym šatníkom. Čižmy po kolená nosia všetci od Chiary Ferragni až po Vittoriu Ceretti. Sú skvelým kúskom na vytváranie uvoľnených, street stylových outfitov. Hodia sa ku šatám, sukniam, ale aj ku džínsom a širokým nohaviciam.

italians@giorgiatordini

 

 

Umelé kožušiny

Kožušiny tak nejako vždy išli ruka v ruke s talianskym šarmom. Avšak teraz si už aj talianske značky uvedomujú, že pravé kožušiny sú jednoducho prežitok. Preto známe osobnosti z talianskej módnej scény siahajú po tých umelých. Navyše im poskytujú slobodu vo výbere tých najrôznejších štýlov a farieb. Talianky uprednostňujú extravagantnejšie a poriadne chlpaté kúsky, ktorými vytvárajú street-stylové, ale aj elegantné outfity.

gildaambrosio@gildaambrosio

 

 

Nohavicový kostým

Ženskosť podčiarknutá silnými prvkami inšpirovanými pánskym šatníkom vytvárajú krásny kontrast ku zmyselnosti a tajomnosti. Takisto sa dajú nosiť na najrôznejšie spôsoby, avšak nezabúdajú na svoju elegantnú stránku. Nohavicové kostýmy sa preto stali módnou uniformou každej boss babe.

veronicaferarro@veronicaferarro

 

 

Nevšedné svetre

Zatiaľ čo sa módny svet rozplýva nad neutrálnymi farbami a klasickými vzormi, Talianky ostávajú verné svojej živelnosti, ktorú do outfitov prinášajú vďaka pútavým svetrom. Niekedy ide o zaujímavý vzor, napríklad zvierací či geometrický, inokedy stavia na výrazné neónové farby, logá či slogany.

aminamuaddi@aminamuaddi

 

 

Motorkárske čižmy

Talianky nosili motorkárske čižmy ešte predtým, ako sme im všetci túto sezónu podľahli. Preto s nimi vedia vytvoriť tie najštýlovejšie outfity. Pokojne si ich obujú ku elegantným, tylovým šatám, alebo ich klasicky doplnia ku džínsom a chunky svetru. Skvelo sa tiež hodia ku teplákom a pleteným setom.

chiaraferragni@chiaraferragni

 

 

Svetrové šaty

Bohémsku stránku nechávajú vyniknúť aj vďaka pleteným šatám. Niekedy ide o maxi modely, inokedy zase o mini kúsky. Tie kombinujú opäť po svojom, rebelsky, žensky a odvážne. Pokojne cez nich prehodia oversized páperovú bundu, no vedia ísť na to aj elegantnejšie vďaka spomínaným umelým kožuchom či sakám.

chiarabiasi@chiarabiasi

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 08.aug 2020

Najodvážnejší trend leta

Zozadu nahá, spredu oblečená. Taký dojem vyvoláva jeden z najpopulárnejších trendov tohto leta, ktorý môžeme pokojne nazvať aj naked top...


Trendy móda | 05.aug 2020

Čo si obliecť na garden party?

Leto sa nezaobíde bez príjemných posedení na terase či balkóne v dobre spoločnosti, väčších garden parties či romantických piknikov vo dvojici...


Trendy móda | 05.aug 2020

Biele tričko ako základ štýlového outfit...

Jedným z najzákladnejších kúskov, ktorý nájdeme v šatníkoch všetkých žien aj mužov, je bezpochyby biele tričko. Niektorí z nás ho využívajú ako pyžamo...


Trendy móda | 04.aug 2020

Digitálny svet či stará klasika?

Svet sa digitalizuje a s ním aj technika, ktorú používame. Prídeme domov, zapípa na nás alarm, ktorý treba vypnúť, doperie automatická práčka...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...