Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 6. február 2012

Otvorenie domu Louis Vuitton Roma Etoile

Otvorenie prvého vlajkového obchodu Louis Vuitton v Taliansku dňa 29.januára 2012 predstavuje pre túto slávnu firmu s koreňmi vo výrobe tašiek a kufrov veľký míľnik v jej histórii a posilňuje jej prítomnosť v Európe.„V tomto historickom prostredí, ktoré bolo skoro sto rokov zasvätené kinematografii, nás čakala obrovská kultúrna a architektonická úloha. Nechceli sme, aby sa pri renovácii stratilo čokoľvek zo slávnej histórie so symbolikou Večného mesta, takže tento pozoruhodný projekt musel skombinovať výnimočne vysokú kvalitu remesla a kultúry v čase a priestore," vysvetľuje Yves Carcelle, predseda predstavenstva spoločnosti Louis Vuitton.V roku 1988 sa značka Louis Vuitton po prvýkrát vydala do Ríma a otvorila svoj prvý butik na slávnom námestí, kde sa nachádza i bazilika San Lorenzo in Lucina.O viac ako dvadsať rokov neskôr otvorila Roma Etoile svoje dvere návštevníkom.

Otvorenie domu Louis Vuitton Roma Etoile

6. 2. 2012

Catherine_Deneuve_3Otvorenie prvého vlajkového obchodu Louis Vuitton v Taliansku dňa 29.januára 2012 predstavuje pre túto slávnu firmu s koreňmi vo výrobe tašiek a kufrov veľký míľnik v jej histórii a posilňuje jej prítomnosť v Európe.

„V tomto historickom prostredí, ktoré bolo skoro sto rokov zasvätené kinematografii, nás čakala obrovská kultúrna a architektonická úloha. Nechceli sme, aby sa pri renovácii stratilo čokoľvek zo slávnej histórie so symbolikou Večného mesta, takže tento pozoruhodný projekt musel skombinovať výnimočne vysokú kvalitu remesla a kultúry v čase a priestore," vysvetľuje Yves Carcelle, predseda predstavenstva spoločnosti Louis Vuitton.

V roku 1988 sa značka Louis Vuitton po prvýkrát vydala do Ríma a otvorila svoj prvý butik na slávnom námestí, kde sa nachádza i bazilika San Lorenzo in Lucina.

O viac ako dvadsať rokov neskôr otvorila Roma Etoile svoje dvere návštevníkom. Projekt značkového obchodu v bývalom starom kine, ktoré bolo medzi obyvateľmi Ríma veľmi obľúbené, je dielom architekta Petera Marina. Vlajkový obchod, jeden z takzvaných maisons, ponúkne kompletný sortiment produktov. Návštevník bude prechádzať okolo diel českého umelca Georga Dokoupila smerom k ‚srdcu' priestoru, kde eliptické schodisko skladá poctu barokovej architektúre talianskej metropole a vďaka svojmu nezvyklému tvaru ponúka výhľad do všetkých troch úrovní.

Tento výnimočný renovačný a architektonický počin bude domovom tým najprestížnejším kreáciám značky. Cestovné tašky, luxusný kožený tovar, dámska a pánska konfekcia, hodinky, šperky a doplnky sa budú deliť o priestor bývalého kina...nič menej projekcia krátkych filmov, dokumentov a pôvodného materiálu sa tam budú konať i naďalej.
Dokumentárny film Handmade Cinema z produkcie Luchina Viscontiho di Modrone, ktorý režíroval Guido Torlonia podľa námetu Laury delli Colli, odštartuje program filmových projekcií. Je to dôkazom uznania, ktorú značka Louis Vuitton má pre ‚remeslo filmu'. Súčasťou aktivít v oblasti kinematografie je spolupráca s Centro Sperimentale di Cinematografia, najstaršou a najslávnejšou filmárskou školou. Cieľom tohto partnerstva je napomáhať pri vyhľadávaní a rozvoji nových talentov – celkom v duchu hodnôt značky Louis Vuitton: budovať a predávať to najlepšie z tradičných odborných znalostí vo všetkých oblastiach umenia a remesiel. 

Teatro_in_Lucina_2_fase_jpg


LV_01_2012_Roma_Store_008


LV_01_2012_Roma_Store_003 

    6995

    Súvisiace články