Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 30. november 2011

Lavazza - Ellen von Unwerth

Dnes vám prinášame poslednú časť o známych fotografov, ktorí pripravili výnimočný kalendár značky Lavazza. Našu sériu zakončí talentovaná dáma - Ellen von Unwerth.Práca Ellen von Unwerth ponúka výrazne sexuálnu a hravú verziu módy a krásy zobrazenú na fotografii.

Lavazza - Ellen von Unwerth

30. 11. 2011

Dnes vám prinášame poslednú časť o známych fotografov, ktorí pripravili výnimočný kalendár značky Lavazza. Našu sériu zakončí talentovaná dáma - Ellen von Unwerth.

ellen_von_2Práca Ellen von Unwerth ponúka výrazne sexuálnu a hravú verziu módy a krásy zobrazenú na fotografii. Jej kariéra módnej fotografky, produkčnej a video režisérky je zachytená v mnohých knihách a v dvoch fotorománoch. Prvú knihu s názvom Snaps jej vydali v roku 1994 a nasledovali Wicked (1998), Couples (1999) a Omahyra & Boyd (2005). Vydanie fotorománu Revenge v roku 2003 spojila s výstavami v New Yorku, Paríži, Amsterdame, Hamburgu a Moskve. Jej najnovšiu knihu Fräulein vydal Taschen v decembri 2009 a sprevádzali ju výstavy v New Yorku, Londýne, Paríži a Berlíne. Fotografie jej priniesli medzinárodný úspech a ďalšie výstavy v Archaeology of Elegance (2002), Fashioning Fiction v MoMA/Queens v roku 2004 a The Model as Muse v Metropolitnom múzeu umenia (2009). Po desiatich rokoch kariéry modelky preniesla von Unwerth svoju vlastnú skúsenosť kinetickej energie módneho fotenia do tvorby vlastných snímok. Zmyselné kampane pre Guess? začiatkom 90. rokov odštartovali jej komerčnú kariéru a následne vytvorila kampane pre Victoria's Secret, Tommy Hilfiger, MAC Cosmetics, Baccarat, Moët & Chandon, Veuve Cliquot, Absolut, H&M, Dior, Diesel, Chanel, Miu Miu a Blumarine, ako aj série reklám na seriál a neskôr aj film z dielne HBO Sex v meste. Von Unwerth si trúfla i na režírovanie krátkych filmov pre Azzedine Alaïa a Katherine Hamnett a na reklamy pre Clinique, Revlon, Victoria's Secret a Cacharel. 

    4504

    Súvisiace články