Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 16. november 2011

Lavazza - Marino Parisotto

V dnešný deň vám predstavíme v poradí už štvrtého fotografa, ktorý pracoval na exkluzívnom dvadsiatom vydaní kalendára Lavazza – Marinoa Parisottoa. Viac o kalendári si môžete prečítať tu.Marino Parisotto sa svojim talianskym rodičom žijúcim v Toronte narodil v roku 1963 na ceste späť do rodnej krajiny.

Lavazza - Marino Parisotto

18. 11. 2011

V dnešný deň vám predstavíme v poradí už štvrtého fotografa, ktorý pracoval na exkluzívnom dvadsiatom vydaní kalendára Lavazza – Marinoa Parisottoa. Viac o kalendári si môžete prečítať tu.

15marino_portrait_webMarino Parisotto sa svojim talianskym rodičom žijúcim v Toronte narodil v roku 1963 na ceste späť do rodnej krajiny. Usadil sa v Miláne, kde študoval ekonómiu a obchod na mestskej Katolíckej univerzite Sacro Cuore. Neskôr pracoval ako riaditeľ reklamnej agentúry špecializujúcej sa na módu a dizajn. Parisottova vášeň pre fotografiu časom rástla a postupne bola preňho dôležitejšia ako práca v reklame i pozícia marketingového riaditeľa. Skúsenosti v reklamnom priemysle mu však zaručili skvelé kontakty u tých najznámejších značiek, čo zrejme prispelo k tomu, že mu zmena povolania priniesla nečakaný úspech, a to aj napriek tomu, že ako fotograf začal pomerne neskoro. Ihneď totiž začal pracovať pre pojmy ako Armani, Givenchy, Swarovski, Baccarat, Mikymoto, Bergdorf Goodman a La Perla a fotil také hviezdy akými sú napríklad Hugh Grant či Eva Mendez. Parisotto miluje prirodzené osvetlenie a veľké otvorené priestranstvá ako púšť či more, zameriava sa najmä na akciu a silu zvádzania. Jeho fotografie v nás evokujú otázky: „Čo sa deje? Čo sa už stalo? A čo sa udeje po tomto zábere?". Jeho práca je romantická, vizionárska, elegantná, no nikdy nie vulgárna. Veľa času trávi v New Yorku, Paríži a Miláne. Čo je však najväčším tajomstvom jeho práce? „Predtým, ako začnem fotiť, sa pomodlím."

Ak vás profil tohto vynikajúceho fotografa zaujal, viac o ňom si môžete prečítať na jeho internetovej stránke. Stačí sa len registrovať. 

    3860

    Súvisiace články