Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 27. jún 2012

Absolventi odevného dizajnu 2012: Veronika Kostková

Veronika Kostková, štvrtá z absolventov Odevného dizajnu VŠVU, ktorých predstavujeme v našom seriáli, sa vo svojej magisterskej práci sústredila na príbeh človeka a stieranie rozdielov medzi mužom a ženou.     Veronika Kostková, ItKolekcia It ("To") rozpráva príbeh nového človeka, ktorý je mužom aj ženou a zároveň ani jedným.

Absolventi odevného dizajnu 2012: Veronika Kostková

27.6.2012

Veronika Kostková, štvrtá z absolventov Odevného dizajnu VŠVU, ktorých predstavujeme v našom seriáli, sa vo svojej magisterskej práci sústredila na príbeh človeka a stieranie rozdielov medzi mužom a ženou.

 

Absolventi_Veronika_Kostkova_do_clanku

 

Veronika Kostková, It
Kolekcia It ("To") rozpráva príbeh nového človeka, ktorý je mužom aj ženou a zároveň ani jedným. Narúša súčasné chápanie hierarchických štruktúr gendru, stiera rozdiely a vytvára tak priestor pre nové ponímanie človeka. Koncept stierania autorka spracúva viacerými prvkami – vrstvením a ovíjaním, ktoré maskuje primárne fyziologické črty, prevracaním a prehadzovaním vonkajších a vnútorných krajčírskych prvkov či vrstiev odevu, kombinovaním materiálov rôzneho charakteru a unisex siluetou. Neutrálnou je podtrhnutá tlmenou škálou farieb od bielej cez béžovú, valéry sivú až po čiernu.

 Foto: Pavol Gemeiner, Jakub Čajko

pripravila: Anna Salvová

    5129

    Súvisiace články