Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 3. máj 2021

MBPFW oceňuje mladé talenty

Každoročnou súčasťou Mercedes-Benz Prague Fashion Week je aj módna cena VAN GRAAF Junior Talent. Táto súťaž dáva priestor nájdeným dizajnérom na predstavenie svojej tvorby a zároveň možnosť získať hodnotné ceny.

MBPFW oceňuje mladé talenty

Každoročnou súčasťou Mercedes-Benz Prague Fashion Week je aj módna cena VAN GRAAF Junior Talent. Táto súťaž dáva priestor nájdeným dizajnérom na predstavenie svojej tvorby a zároveň možnosť získať hodnotné ceny. Tento rok si cenu odniesol Aleš Hnátek.

Nedeľa 2.mája opäť patrila prehliadkam lokálnej tvorby, avšak jeho súčasťou bola aj módna show v rámci súťaže VAN GRAAF Junior Talent 2021. V spoločnej prehliadke predstavili svoje kolekcie 4 začínajúci módni dizajnéri, ktorých vybrala odborná porota na základe prihlásených portfólií. Do finálovej štvorky sa dostal študent Ateliéru Odevného a textilného dizajnu Univerzity Jana Evangelistu Purkyně v Ústí nad Labem Zdeněk Marek, absolventka Technickej univerzity v Liberci Kateřina Servusová, študent Ateliéru designu odevov a obuvi Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe Aleš Hnátek a absolventka Fashion Designu Západočeskej univerzity v Plzni a zakladateľka značky ADEMI, Adéla Mitrengová.

Adéla Mitrengová - ADEMI

VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0013  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0015  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0016 

Zdeněk Marek

VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0001  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0002  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0004 

Kateřina Servusová

VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0005  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0006  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0008 

Víťazom sa stal Aleš Hnátek, ktorého vybrala odborná porota. Dizajnér sa zameriava na segment luxusných produktov a wearable artworks. Vďaka víťazstvu v súťaži tak získava finančnú podporu na zhotovenie novej kolekcie, ktorú zároveň predstaví v rámci jesennej edície Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, ale aj PR podporu zo strany organizátorov. My sa už teraz tešíme na to, čo nádejný talent najbližšie predvedie. Gratulujeme Aleš!

Aleš Hnátek

VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0009  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0011  VAN GRAAF JUNIOR TALENT FW21 0012 

Foto: Copyright © 2021 Mercedes-Benz Prague Fashion Week

962

Súvisiace články