Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 8. máj 2012

Značka Miklosko Fashion Design oslavuje 15. výročie

24. apríla 2012 v ojedinelých, industriálnych priestoroch showroomu Kabinet v Bratislave, otvoril v rámci Bratislavských Módnych Dní najprestížnejší slovenský módny návrhár Fero Mikloško už svoju pätnástu sezónu.

Značka Miklosko Fashion Design oslavuje 15. výročie

8. 5. 12


24. apríla 2012 v ojedinelých, industriálnych priestoroch showroomu Kabinet v Bratislave, otvoril v rámci Bratislavských Módnych Dní najprestížnejší slovenský módny návrhár Fero Mikloško už svoju pätnástu sezónu. Kolekciu Couture, pozostávajúcu zo 17 exkluzívnych modelov, vytvoril pre sezónu jar/leto 2012, ako prvú časť výročného predstavenia módnej tvorby svojho ateliéru MFD.

Kolekcia Couture jar/leto 2012
Odvážne kombinovanie výrazných vzorov a efektov, to je spoločný menovateľ celej kolekcie. Netradičné kombinácie sú už charakteristickou súčasťou tvorby Fera Mikloška. V kolekcii jar/leto 2012 je to miešanie nielen rôznych druhov materiálov, ale aj farieb možno nie úplne typických pre túto sezónu. Čipka ako ústredný, a podľa návrhára najženskejší motív, sa objavuje v niekoľkých odtieňoch a efektoch – zlatá, strieborná, biela, čierna a hnedá. Okrem vyšívania korálikmi a flitrami je použitý aj veľmi noblesný a exkluzívny efekt diamantine, dodávajúci veľmi výrazný lesk. Protikladom vzdušnej a transparentnej čipky sú brokátové sukne a bolerká v smaragdovej zelenej a bordovo-červenej. V kolekcii sa už tradične objavuje hodvábna organza a šantung opäť navodzujúce ľahkosť. Dve noblesné spojenia pre luxusný pocit predstavujú kardigány z lurexového úpletu a čipky ako denná variácia a bolerká s farebným pštrosím perím na kokteil a večerné príležitosti. Modely dopĺňajú jemné, typicky ženské detaily, ako sú viazané mašle z hodvábu a taftu. Objavujú sa aj na kožených lakovaných opaskoch v odtieňoch čiernej a kávovej hnedej.


ÚČESY: Miroslava Némethová / INZONE, Janko Molnár / Pierot

LÍČENIE: Miriam Úradníčková / Dior, Katarína Kmecová / Guerlain, Alena Schulczová

DOPLNKY:
bižutéria – Miklosko Jewels by Spleen
kožená galantéria a doplnky – Miklosko Fashion Design
obuv - www.topankovo.sk

Zaslúžená odmena
Už tradične sa na jar v rámci BMD udeľujú aj ceny Dunajskej perly. Fero Mikloško si počas večera prebral Cenu za Najväčší prínos pre slovenskú módnu scénu. Autorom bronzovej sošky je slovenská výtvarníčka Jana Brisudová. Módny dizajnér bol zároveň ocenený aj mesačníkom La Femme, a to exkluzívnym fotoeditoriálom.

Vachalkova_Simona-VSVU_a_Miklosko_Fero

 

Z poľadu Top Fashion
Mohli by sme zhodnotiť, že išlo o veľmi vydarený event. Industriálne priestory dali nádherne vyniknúť kolekcii s nádychom retro-glamour, na ktorý sme si už u Fera zvykli. Určite však nechceme povedať, že by sme sa na prehliadke nudili. Zaujali nás najmä odvážne kombinácie exkluzívnych materiálov a neutrálne odtiene oživené noblesnou bordovou a smaragdovou. Modely nádherne dopĺňali účesy a make-up a pochváliť musíme aj playlist prehliadky. Všetko ladilo dokonalo. Uvolnenú atmosférou na Martini after party, spríjemňovali pozvaným hosťom tri chuťové zážitky - kokteil MARTINI, lahodná výrazná aróma kávy Cremesso a momentálne najvychytenejšie, rôznofarebné cupcakes TIMA.

V Kabinete sa v tento večer zišli naozajstné ikony slovenskej módnej scény, či už ide o hlásateľky, ktoré diktovali módu z televíznych obrazoviek už v 80. rokoch, mladí blogeri a zástupcovia tých najprestížnejších médií alebo Ferovi kolegovia, návrhári. Ktorý outfit sa vám páči najviac?

text: Rasťo Holubec a Janka Zajasenská

foto: Boris Džurňák / I love fashion, Patrik Igaz / Made By Boy 


 

    13471

    Súvisiace články