Dámska hygiena už dnes našťastie nie je tabu, naučili sme sa ju brať ako prirodzenú súčasť našich životov a preto by nikto nemal mať problém baviť sa o svojich dňoch. Čo je skvelé, aj v tejto sfére sa dá posúvať ešte ďalej, pričom zohľadňovať môžeme aj ekológiu, pohodlie či dokonca módu. V tomto smere sme objavili niekoľko zaujímavých značiek spodnej bielizne, ktorá posúva naše dni do nových rozmerov.

 

menštruačné nohavičky@knix

 

Hovoríme o menštruačných nohavičkách, ktoré zaplavili nielen sociálne siete, ale aj zásuvky našich známych a kamarátok. Čoraz viac značiek spodnej bielizne sa v tomto smere našlo a začínajú nám ponúkať štýlové a bezpečné nohavičky, s ktorými prečkáme tých pár dní v mesiaci komfortne, bez stresu z hroziacej nehody, ekologicky a samozrejme aj v krásnom dizajne.

Vyskúšajte vymeniť svoje obvyklé tampóny, vložky či dokonca kalíšky za nohavičky, v ktorých sa budete cítiť maximálne bezpečne a zároveň štýlovo. My ideme do toho.

 

Aisle

Značka Aisle ponúka 4 typy nohavičiek, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli schopné vstrebať objem až 4 bežných tampónov. Ich štýl si zamilujete ak máte radi športové a už na pohľad komfortné kúsky. Dostupné sú v klasickom nohavičkovom strihu, ale aj v pohodlnom šortkovom. Ide o ekologickú značku, ktorá vyrába aj udržateľné vložky a kalíšky.

putacupinit@putacupinit

 

 

Knix

V ponuke značky Knix nájdete nielen menštruačné nohavičky, ale aj klasickú spodnú bielizeň a základné kúsky ako tielka či pyžamá. Väčšina produktov je bežšvových a krásne vytvarovaných, čo robí skvelú postavu. V ponuke menštruačných nohavičiek nájdete krásne neutrálne odtiene sivej, béžovej, čiernej a niekoľko odtieňov nude, aby ste si mohli vybrať dokonalo ladiaci tón k vašej farbe pleti. Vybrať si môžete jednoduché, hladké modely, alebo romantické čipkované či trendy sieťované. Navrhnuté sú tak, aby dokázali absorbovať 3-4 plné lyžice tekutiny.

knix 2

 

 

 

Modibodi

Ak máte radi rôznorodosť vo svojom šatníku, určite si prezrite ponuku austrálskej značky Modibodi, ktorá je plná najrôznejších štýlov menštruačných nohavičiek v naozaj inkluzívnej škále veľkostí od XS až po 6XL. Vyberať si môžete podľa stupňa absorpcie alebo podľa vzhľadu, to je na vás. V ponuke sú klasické jednofarebné kúsky, ale aj elegantné dizajny s čipkou, bezšvové, nohavičky pre maminy a dokonca aj plavky!

Modibodi Modibody plavky

 

 

Snuggs

Aj na Slovensku sa zrodila moderná značka, ktorá napĺňa potreby žien v súčasnom svete. V ponuke sú zatiaľ dva strihy – klasický a s vyšším pásom, obe v čiernej farbe, čo je na tieto dni ideálne. Klasické nohavičky sú vhodné na slabšie dni a tie s vyšším pásom zase na silnejšie. Použiť sa dajú aj v prípade úniku moču. Absorbujú objem až 3 vložiek.

Snuggs homepage 736x768

 

 

Sayu

V Česku zase vznikla značka Sayu, ktorá má dnes už poriadne širokú ponuku menštruačných nohavičiek, pričom vybrať si môžete z klasických hladkých modelov, alebo z čipkovaných či so sieťovanými detailmi. Využívajú unikátnu technológiu, ktorá spája prirodzené funkcie merino vlny a nepriepustnú, ale zároveň priedušnú membránu. Jeden pár vám tak vydrží takmer celý deň, od 8 do 12 hodín.

Sayu  sayu 2 

 

 

Foto: archív značiek

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 08.júl 2020

Odvážne letné trendy

Ak sa nebojíte skúšať rôzne trendy alebo vás už jednoducho nebaví overená klasika ako kvetinové šaty a elegantné bermudy, poradíme vám...


Fashion Week | 07.júl 2020

Kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu...

Všetci sme netrpezlivo čakali na predstavenie novej kolekcie Chanel Haute Couture, ktorú módny dom Chanel svetu odhalil prostredníctvom video prezentácie...


Trendy móda | 07.júl 2020

Letné outfity podľa Kalifornčaniek

Každá krajina, každé mesto má svoju špecifickú atmosféru a kultúru, od čoho sa odzrkadľuje nielen samotný životný štýl, ale aj...


Fashion Week | 07.júl 2020

Nová kolekcia Haute Couture Dior zo svet...

Módny dom Dior vo svojej kolekcii Haute Couture pre sezónu jeseň zima 2020-2021 predstavil nové modely prostredníctvom surrealistického filmu, ktorý...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...