Situácia vo svete, ktorú spôsobil koronavírus zamával aj módou, dizajnom, cestovaním aj športom. Už Giorgio Armani počas milánskeho týždňa módy zrušil účasť verejnosti na prehliadke jeho značky kvôli bezpečnostným opatreniam, o pár dní na to bol presunutý milánsky dizajnový veľtrh Salone del Mobile. Opatrenia sa uskutočňujú aj v našich končinách, tým najnovším je presunutie Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

 

koronavirus slovensko cesko praha

 

 

Pri šírení vírusu sú problémom najmä masové eventy a akcie, kde sa schádza vyššie množstvo ľudí. Keďže vírus má obrovskú mieru prenosu, veľmi rýchlo sa šíri a cieľom organizátorov takýchto eventov je zamedziť progresívnej nákaze. Z tohto dôvodu sa rušia mnohé akcie po celom svete, či to už sú futbalové zápasy, módne akcie či dizajnové veľtrhy. Pražský týždeň módy sa mal pôvodne uskutočniť už budúci týždeň od 13. do 18.marca, no organizátori sa rozhodli o jeho presunutie do druhej polovice mája. Dôvodom sú na jednej strane zrušené lety z Talianska, ale aj zodpovedný prístup ku šíreniu vírusu.

„Cítime potrebu zachovať sa v tejto chvíli zodpovedne a nechceme nikoho z našich hostí, spolupracovníkov ani nikoho z celého produkčného tímu MBPFW uviesť do situácie zvýšeného zdravotného rizika. Zároveň počítame s účasťou mnohých zahraničných hostí zo svetových metropol vrátane Milána, ktorí vzhľadom na opatrenia Bezpečnostnej rady nebudú môcť v marci priletieť. Našim cieľom je zachovať kompletný pôvodný program. Miesto konania- kláštor Sv. Gabriela je potvrdený a ostáva bez zmien,“ hovorí Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Všetky zakúpené vstupenky na marcový dátum budú platiť počas nových, májových termínov. Presné dátumy bude potvrdené v nasledujúcich dňoch.

Foto: archív MBPFW

 

Najnovšie zo sekcie módaSOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej módnej tvorby a...


Trendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...