Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 3. apríl 2012

Rozhovory s blogermi: Soňa Skoncová

V mnohých z vás evokuje toto meno TO dievča, ktoré prerazilo v Amerike, ktoré je modelkou alebo misskou. Soňa má však aj svoj blog s názvom „One of a kind," kde každodenne prispieva a približuje svoj život aj ostatným ľuďom.

Rozhovory s blogermi: Soňa Skoncová

3. 4. 2012

1V mnohých z vás evokuje toto meno TO dievča, ktoré prerazilo v Amerike, ktoré je modelkou alebo misskou. Soňa má však aj svoj blog s názvom „One of a kind," kde každodenne prispieva a približuje svoj život aj ostatným ľuďom. Zaujíma vás o čom jej blog je? Kliknite sem www.sonaskoncova.com, alebo čítajte ďalej.

Kto je Soňa Skoncová?

Dovoľte mi predstaviť sa, volám sa Soňa Skoncová. Modelingu sa venujem od svojich 15 rokov, pôsobím ako moderátorka vo Fashion TV a v 2009 som sa umiestnila ako 1 Vicemiss a Miss Press na súťaži Miss Slovensko 2009. Predovšetkým som však milovníčka života, ktorá miluje svoju rodinu a blízkych, svojho psíka, slniečko, úsmev, svoju prácu, módu, cestovanie, svoj blog, Los Angeles, tanec, hudbu, knihy, pláže a vodu.

Odkedy bloguješ, ako si sa k tomu dostala, kto ťa inšpiroval?

Myšlienku založiť si blog mi vnukla moja dlhoročná kamarátka Janka, ktorá je doteraz autorkou mnohých príspevkov. Blog je o mojom živote, o cestovaní, móde, hudbe. Chceme vám prinášať inšpiráciu, rady, tipy a hlavne pozitívnu energiu.

O čom bol tvoj prvý post na blogu?

Môj prvý príspevok na blogu bol o tom kto som, čo robím a čo mám rada. Na začiatku som bola hanblivá a nesmelá - nevedela som ako budú ľudia reagovať. Reakcie boli, sú a dúfam, že aj budú také skvelé ako doteraz. Dostávam denne naozaj krásne komentáre, správy a maily.

New York, Londýn , Miláno, alebo Paríž?

Krásne spomienky mám na Paríž, ktorý patrí k mojím obľúbeným mestám. Má svoje čaro, je v ňom ukrytá romantika a elegancia, ktorú nenájdete v každom meste.

2

Máš obľúbeného návrhára či konkrétnu kolekciu?

Móda je moja vášeň, ale nemám obľúbeného návrhára, pretože si neviem vybrať len jedného. Každá kolekcia, ktorú vidím, je zaujímavá, z každej kolekcie by som si vedela vybrať aspoň jeden kúsok. Móda je umenie, ktoré obdivujem. Rada listujem v módnych magazínoch, rada pozerám videá z týždňov módy a ešte radšej na nich predvádzam. Otvárala som Fashion Week v Los Angeles. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Si fashion victim? Potrpíš si na nové trendy či značkové oblečenie?

Od kedy mám blog, sledujem trendy v móde pozornejšie. Obliekam sa podľa nálady a riadim sa vetou, že menej je niekedy viac. Veľa vecí som si priniesla z LA a preto na mňa občas na Slovensku pozerajú s otvorenými ústami, že čo to mám na sebe.
                                                                                                                                                                                                     
kým všetkým si sa zo sveta módy stretla, pri akej príležitosti a s kým by si sa chcela?
                                                                       
Úžasným zážitkom bola pánska prehliadka Dsquared2 v Miláne, kde sa zišli najkrajší muži sveta a dvaja talentovaní návrhári - bratia Dan a Dean, s ktorými som robila interview. Rada stretávam ľudí, ktorí sú talentovaní, niečo dokázali a predsa sú skromní a pokorní. Teším sa na každé stretnutie s niekým novým a zaujímavým.
                                                                                                                                                                                                                  
Kto je pre teba najviac inšpiratívny?

Inšpiráciu hľadám vo všetkom. Najväčšou inšpiráciou v živote je moja rodina a blízky, ktorých láska a podpora ma posúva vpred. Inšpirácia je všade okolo nás, treba len otvoriť oči a pozorovať, zbystriť sluch a počúvať, otvoriť srdce a cítiť.

4

Akí sú tvoji obľúbení blogeri?

Väčšinou mi moja kamarátka Janka, ktorá so mnou spolupracuje na našom blogu One of a kind (www.sonaskoncova.com) pošle to, čo ju zaujme. Sledujeme najlepšie svetové blogy, ktoré majú obrovskú sledovanosť a sú plné inšpirácie.

Vieme, že sa venuješ modelingu, si moderátorka. Ešte niečo čo by sme mali o tebe a tvojej práci vedieť?

Modelingu sa venujem už 10 rokov. Je to moja práca, záľuba a životný štýl. Samozrejme viem, že táto práca je dočasná, takže mám isté plány do budúcnosti. Mám rada nové výzvy a preto som prijala ponuku stať sa moderátorkou Fashion TV. Moderovanie je pre mňa novinkou, preto sa stále učím a zdokonaľujem. Práca v televízii mi je veľmi blízka.

Aké blogy ti u nás chýbajú?

Bloggerský svet je u nás menej rozvinutý ako v iných krajinách. Mne sa páči náš blog One of a kind (www.sonaskoncova.com). Je v ňom veľa pozitívnej energie, inšpirácie a dobrých rád a tipov. Robíme to s láskou a radosťou. Blogovanie nás baví.

Aký je tvoj obľúbený kúsok oblečenia momentálne?

Momentálne najobľúbenejším kúskom sú topánky Jeffrey Campbell, ktoré sú veľmi pohodlné a zároveň trendy. Môžem ich nosiť k nohaviciam, k šortkám, k šatám i k sukni. 

pripravila: Dominika Svetikova

 

    9491

    Súvisiace články